На Тернопіллі депутати та біженці не поспішають брати повістки

На Тернопіллі депутати та біженці не поспішають брати повістки

povistka

Тернопільщина на 60% виконала планове завдання по мобілізації. Про це повідомив обласний військовий комісар полковник Володимир Катинський під час зустрічі з журналістами.

– Сподіваюся, що спільними зусиллями і з патріотичними почуттями ми найближчим часом виконаємо завдання з четвертої хвилі часткової мобілізації, яке нам поставлено державою, – зазначив комісар. –  Наголошую, що захист Батьківщини – це конституційний обов’язок кожного громадянина України. Тож запрошую мешканців області до військових комісаріатів.

У повному обсязі виконали планове завдання на Кременеччині та Шумщині. А от найгірші показники у Бучацькому і Монастириському районах (близько 14%).

У військкоматі досі не змогли вручити повістки сімом депутатам з дев’яти.

Депутат облради Володимир Болєщук отримав повістку і пройшов медичну комісію. Він розповів журналістам про те, що  записався добровольцем в батальйон «Тернопіль» і зараз готується до місячного бойового вишколу та злагодження. Також вдалося вручити повістку заступнику голови облради Олегу Боберському. Але оскільки на посади голови і заступників голів обласних, міських, районних рад, голів і заступники голів ОДА і РДА поширюється “бронь”, то, ймовірно, його не мобілізують.

– Також ми вручили повістки 10 чоловікам, які приїхали в область зі Сходу, – розповів Володимир Катинський. – Всього серед переселенців є 140 військовозобов`язаних чоловіків. – Однак інших ми не застали вдома. Зазвичай, їх дружини говорили, що вони повернулися на Схід.

Відомо про два випадки, коли військовозобов’язаних чоловіків, які ухиляються від мобілізації, зловили на українсько-польському кордоні. Їм вручили повістки і направили у військовий комісаріат. Всього в області розшукують більше 25 тисяч чоловіків, яким не можуть вручити повістки або ж вони просто не з’являються у військкомат. Списки передали у МВС та СБУ. На Тернопіллі вже відкрито 36 кримінальних та 326 адміністративних проваджень за ухилення від мобілізації.

–         Якщо людині не вручена повістка, то це адміністративне провадження, – пояснює Володимир Катинський. –  Якщо вручена повістка і людина не з’явилася, то це кримінальна відповідальність. Військовозобов’язані, яких розшукують, нестимуть адміністративну і кримінальну відповідальність і все-таки будуть мобілізовані.

Як повідомили в РНБО, в Україні в 2015 році відбудуться три хвилі часткової мобілізації: перша – з 20 січня, тривалістю 90 днів, друга – орієнтовно з квітня, тривалістю 60 днів і третя – з червня, тривалістю 60 днів. Під час першої хвилі на Тернопільщині планують мобілізувати близько 3 тисяч осіб.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *