Один номер для двох податкових накладних: право на кредит

Один номер для двох податкових накладних: право на кредит

Пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування). Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Нагадаємо, що Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 №957 (далі – Порядок №957).

Відповідно до пункту 5 Порядку №957, у першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду.

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником податку на додану вартість у довільних формі та порядку. Водночас, не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

Проте, складання платником ПДВ податкових накладних з однаковими порядковими номерами, але з різними датами складання, не вважається помилкою.

Згідно з пунктом 21 Порядку №957, у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

При цьому не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Довідка: з 1 квітня форма податкової накладної та порядок її заповнення буде змінено, відповідно до Наказу Міністерства фінансів від 31.12.2015 року №1307.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *