Пригоди українців у Малайзії

Пригоди українців у Малайзії

10566469_10203429125883271_173959233_n

Країна усміхнених людей та смачної їжі

Тернопільський журналіст Андрій Янович разом дружиною Оксаною майже рік мешкає у Малайзії на острові Пенанг. Андрій уже призвичаївся до життя у далекій азійській країні і навіть став гідом для туристів. Про особливості  Малайзії, характери її мешканців, тамтешній ритм життя і традиції Андрій та Оксана розповіли «Нашому ДНЮ».

6k7W-ZGwScA

Малазійці задоволені життям, а китайці – багаті

Територія Малайзії наполовину менша, аніж Україна. У цій країні проживають три етнічні групи: індуси, китайці та малайці. Відповідно у них поширені такі релігії як індуїзм, буддизм або даосизм та мусульманство. Останнє  є державною релігією, тож його сповідувачі мають ряд переваг. На кожному кроці побудовані мечеті, обладнані гучномовцями. Тож п’ять разів на день усі слухають їх молитви.  До того ж, наприклад, малазійці мають перевагу у вузах. У кожному закладі повинні навчатися 80% мусульман.

– Більшість малазійців живуть у селах в дерев’яних хатинках,– ділиться власними спостереженнями Андрій. – Вони задоволені життям, усміхаються і виконують просту роботу. Цікаво, що малайці ніколи ні на що не скаржаться. Що б не трапилось, кажуть, що все добре. Коли хочуть розпочати розмову, замість звичного у нас «як справи» запитують «куди ти йдеш». Ми спершу не знали цього і щиро намагалися відповідати на це питання перехожим. Особливо було весело, коли ми їхали на велосипедах і на ходу намагалися розповісти свій маршрут.

– Враження від Малайзії дуже позитивні, – додає Оксана. – Це наша перша країна в Азії, яку ми відвідали і перша країна, де ми живемо протягом тривалого часу за межами України. Місцеві мешканці надзвичайно привітні і дружелюбні. На вулицях вони завжди посміхаються і вітаються. Спершу я подумала, що це щось награне. Але потім переконалася в протилежному і мене це підкорило.

Китайці, які мешкають у Малайзії, набагато заможніші. Якщо бачиш дорогий ресторан, то він китайський, якщо бачиш шикарну машину, то швидше всього вона належить китайцю. Вони займаються бізнесом, скуповують нерухомість, багато працюють і у всьому прагнуть бути кращими.

А от індуси більше схожі до малайців. Вони також усміхнені. Зазвичай, працюють кухарями, медиками і прибиральниками. Таксисти-індуси завжди нарікають, що китайці у всьому шукають більшу вигоду, а китайці у свої чергу кажуть, що індуси дуже неорганізовані. Але цікаво, що з людей з білим кольором шкіри, зазвичай, у малазійському таксі беруть подвійну плату, вважаючи, що вони заможніші, ніж місцеве населення.

10565742_10203429134723492_251006614_n

Пенанг – гастрономічний рай   

– У Малайзії дуже багато різної їжі: її продають і готують повсюди, вона пахне на вулицях і ти постійно бачиш людей, які їдять. Тому втриматися від спокуси щось спробувати важко, – ділиться враженнями Оксана. – У малайців немає культури готувати їжу вдома. У перші місяці проживання у цій країні, коли я запитувала, де взяти ті чи інші продукти, на мене здивовано дивилися і запитували: «Навіщо?» Адже  на вулицях величезна кількість їжі. Одні страви стоять в лоточках, інші готують при тобі. Поїсти за межами дому у Малайзії набагато дешевше, ніж в Україні. Але деякі продукти там дорожчі. До прикладу, можна добре пообідати за 32 гривні на двох. А от молочні продукти звозять з Австралії чи Нової Зеландії, тому  дволітрова банка хорошого молока коштує близько 30 гривень.

Острів Пенанг – кулінарний рай. Сюди люди приїздять для гастрономічного туризму. Там можна скуштувати найрізноманітніші страви різних культур і традицій. Особливо там багато їжі з морепродуктів.

 11

Європейським пенсіонерам найкраще в Малайзії, а українцям не потрібні візи

Малайзія відома різними фестивалями та святами, адже тут поєднуються різні етноси та релігії. Тернополянину вдалося побувати на фестивалі Тайпусам. Це дуже цікаве, яскраве видовище. Люди розбивають кокоси перед колісницею, на якому везуть свого бога. Цікаво, як тільки вони виконають давню традицію, відразу ж з’являється спеціальна машина і прибирає всі кокоси. У цей день місцеві мешканці проколюють собі різні частини тіла, збривають волосся та бороду, несуть дари богам.

У Малайзії поряд з пальмами і джунглями є сучасні мегаполіси, а на дорогах їздять авто найдорожчих марок. Столиця Малайзії – Куала-Лумпур. До 2003 року тут знаходилась найвища будівля світу – 88-поверхові вежі Петронас, збудована з матеріалів виготовлених лише в Малайзії за сучасними технологіями, які винайшли у цій країні. Між будинками є перехідний мостик, на який хочуть потрапити всі туристи. Вартує це близько 240 гривень.

10527973_10203429127643315_1701001363_n

У Малайзії надзвичайно розвинений туризм. Особливо приваблює європейців острів Пенанг. Різноманітна їжа, храми різних релігій, мальовнича природа. Багато іноземців часто вирушають саме в цю країну світу. Місцеві жителі у туристичних зонах знають англійську і можуть порозумітися з відвідувачами. У Малайзії навіть розроблена програма «Малайзія – наш рідний дім». Якщо ти маєш стабільний дохід за кордоном, то можеш отримати право на довгострокове проживання. Багато людей користуються також можливістю, оскільки у Малайзії набагато дешевше життя. За пенсію, яку ти отримуєш в Австралії чи Британії, можна жити набагато краще, аніж у рідних країнах

До слова, українцям не потрібна віза для в’їзду в Малайзію. Тому 30 днів можна вільно подорожувати цією країною.

10490138_10203429129843370_831776374_n

У Малайзії екваторіальний клімат, тому там або спека або висока вологість і спека. Однак, наприклад, є територія у горах Камерон Хайлендс,  де вирощують чай. То там температура незмінна – 16 градусів. Раніше у цій частині країни мешкали британські колоністи.

На вулицях Малайзії можна побачити ящірок, які розмірами схожі до наших котів, а по пальмах стрибають мавпи. Андрій і Оксана багато подорожують на велосипедах. Одного разу вони ледь не в’їхали вночі в стадо кабанів. Іншого разу хотіли розкласти палатки . А місцевий мешканець застеріг їх, що у цьому  місці водяться тигри, слони та змії. Коли здивовані українці запитали, як же він тут живе та ще й виховує дітей, чоловік усміхнувся і сказав, що тигр його друг.

10565997_10203429132083426_287653033_n

Андрій  розповідає, що більшість одягу, який продають у Малайзії,  виготовлений в Китаї. А ось техніка, хоч і виробляється в цій країні, але ціни не поступаються українським. Виявляється, що там діє закон про безподатковий вивіз товарів. Тому вигідно щось робити на експорт. А так – то ціни на техніку такі ж, як і всюди. Натомість бензин у Малайзії набагато дешевший. Ціни ж на оренду житла практично такі, як у Тернополі.

– У Малайзії живе 74 українці. А ще багато не зареєстровані в консульстві. На День незалежності України ми хочемо організувати тут парад вишиванок, – каже Андрій. – Ще донедавна більшість мешканців Малайзії не знали, де знаходиться Україна і асоціювали її з Росією. Зараз ситуація змінилася. Люди запитують, що у нас відбувається, у Малайзії негативно ставляться до анексії Криму і засуджують дії росіян.

 Юля ТОМЧИШИН.

 

P.S. Ми розмовляли з Андрієм та Оксаною у день катастрофи малазійського авіалайнера, якого у повітряному просторі над Донеччиною збили терористи. Тепер Малайзія знає про Україну набагато більше. На жаль, через страшні трагічні обставини…

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *