Скільки коштує цьогорічний школяр для тернопільських батьків

Серпень – традиційна пора для шкільних базарів. Доки хлопці й дівчата насолоджуються залишком канікул, їх батьки підраховують, скільки ж потрібно викласти із сімейного бюджету, аби зібрати дитину до школи.

IMG_7122Справжній ажіотаж буде наприкінці серпня. Батьки школярів почнуть купувати шкільну форму, портфелі, спортивні костюми й канцелярське приладдя.  Але до їх вибору потрібно  підходити розсудливо, спокійно та осмислено. Адже зібрати дитину до школи батькам обійдеться в копійчину. Ціни на форму, зошити та решту приладдя підскочили на третину супроти минулого року. Отже, до яких витрат готуватися батькам школярів?

Ціни на учнівське приладдя приголомшують, розповідає тернополянка Людмила. Її син цього року йде в перший клас.

– Для того, щоб дитині було на чому і чим писати, насамперед необхідно придбати канцтовари. Це зошити, кулькові ручки, приладдя для образотворчого мистецтва та обкладинки на підручники. Асортимент товарів збільшився, але в цьому році зросли і ціни. Приблизно на відсотків 30, – розповідає жінка. – Якщо без портфеля, то треба віддати від 200 до 500 гривень. Коли ж купувати ще й наплічник, то доведеться заплатити 600-700 гривень.

Крім приладдя, потрібно також вдягнути дитину – святково і на кожен день. Шкільна форма нині – річ не з дешевих і надзвичайно “б’є”по кишені. Аби зібрати першокласника, лише на костюм потрібно близько 850 гривень і більше.

– Ціни хоч і кусаються, втім, придбати все необхідне для школи потрібно, – продовжує Людмила. – Ми поки купили тільки портфель. Він обійшовся нам, зі знижкою, у 550 гривень. Також купили канцтовари на гривень 500. Потрібно ще шкільну форму і спортивний костюм.

Таким чином, канцелярські вироби обійдуться батькам школярів майже у 500 гривень. На шкільну та спортивну форму разом із взуттям доведеться викласти майже 1,5 тисячі гривень. Додайте до вже отриманої суми ще вартість рюкзака та квітів на перше вересня – і отримуємо майже 2,5 тисячі гривень.

Втім, звісно, ця цифра може бути значно більшою. Якщо є мета заощадити, потрібно звернути  увагу на  стокові магазини, акції і розпродажі в торгових центрах. А канцелярські товари купувати в оптових магазинах,  щоб можна було  придбати удвічі дешевше.

Ольга СЛОБУСЬ.

IMG_7579

IMG_7485

IMG_7414

IMG_7128

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *