Сліди раку в останках неандертальця міняють сьогоднішні уявлення про хворобу

Сліди раку в останках неандертальця міняють сьогоднішні уявлення про хворобу

Американські науковці виявили останки неандертальця, померлого 120 тисяч років тому від різновиду раку, поширеного і сьогодні.

Це - найстаріша пухлина, сліди якої знайдені на людських останках», - сказав керівник наукового колективу Девід ФраєрВони бачать у цій знахідці підтвердження того, що відсутність канцерогенних забруднень у навколишньому середовищі не гарантує захисту від цієї хвороби, повідомляє BBC.

Скам’яніле ребро неандертальця зі слідами кісткової пухлини було знайдене у неглибокій печері Крапина в Хорватії.
У статті про результати дослідження цієї кістки, опублікованій в журналі «PLOS One», американські вчені стверджують: це – найдавніше з усіх знайдених слідів раку. Доти найстарішими були набагато більш «юні» зразки останків давніх єгиптян.

«Це – найстаріша пухлина, сліди якої знайдені на людських останках», – сказав керівник наукового колективу Девід Фраєр, антрополог з Університету Канзасу. «Знахідка свідчить, що навіть, якщо жити у порівняно чистому довкіллі, це не обов’язково вбереже вас від раку. Навіть, якщо ви – неандерталець і живете за 120 тисяч років до Різдва Христового», – додав доктор Фраєр.
Щоправда, неандертальців не вважають прямими предками сучасної людини.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *