Тернопільський рятувальник зібрав колекцію пожежних машин

Тернопільський рятувальник зібрав колекцію пожежних машин

У ній – більше сотні моделей  автомобілів різних епох і країн

Ігор Павук з сином Ігорчиком

Хлопчаки у дитинстві мають безліч кумирів, на яких хочуть бути схожими. Це і супергерої з фільмів, коміксів, мультиків. А серед них – відважні пожежні, які їздять на величезній червоній машині з «мигалкою», сміливо вриваються в розбурхане полум’я та з будь-якої ситуації виходять переможцями.

Трирічний Ігорчик Павук хоче бути рятувальником, як і тато. А поки підросте, із захватом грається мініатюрними пожежними автомобілями. Його батько – Ігор Павук – збирає їх уже п’ять років. Він очолює Тернопільський міський відділ обласного управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій. Через захоплення роботою і з’явилося хобі, пов’язане з нею.

– Найперші моделі, з яких почалася колекція, я отримав у подарунок, – розповідає Ігор Володимирович. – А згодом це мене зацікавило, і коли заходив у магазин іграшок купувати Ігорчику та молодшому синові Віталику подарунки, мимоволі зупиняв погляд на пожежних машинах.

Тепер у родичів і знайомих питань про подарунки для Ігоря Павука не виникає. Моделі пожежних автомобілів йому привозять звідусіль, у тому числі з-за кордону. Сьогодні серед понад сотні еспонатів – копії машин різних епох і призначень. Є пожежні автонасоси, автоцистерни, автодрабини, штабні й оперативні автомобілі та багато інших. У цій колекції – ціла історія пожежної охорони, і не тільки української.

–  Тут є моделі різних країн – США, Англії, Франції, Німеччини, Канади… Чимало ретро-автомобілів, які нині вже стали музейними експонатами. Ось ці, наприклад, використовували після війни в Австрії та Чехії, – з гордістю показує Ігор Павук експонати.

У майбутньому, сподівається він, вдасться поповнити колекцію так званим кінно-бочковим ходом, що допомагав боротися з вогнем ще на початку минулого століття, а то й раніше. Таку установку, яку тягнула пара коней, можна побачити і на старовинних світлинах з Тернополя. Перша муніципальна пожежна команда тут з’явилася наприкінці 19 століття у центральній частині міста, у будівлі неподалік теперішнього відділення зв’язку.

Привертають увагу в колекції не лише ретро-автомобілі, а й найновіші моделі пожежних машин, якими можуть похвалитися багаті держави. Подібну техніку, тільки у реальному розмірі, тернопільські рятувальники хотіли би бачити і в себе.

Говорячи про пожежні автомобілі, не можна оминути й відмінності між країнами, зауважує Ігор Павук. Наприклад, європейські машини будують на основі шасі вантажівок, американські ж виготовляють ексклюзивно. Також традиційно машини вогнеборців у США обвішані масою «мигалок», від чого схожі на пересувну дискотеку, і обладнані неповторними звуковими сигналами, які не використовують на інших спецавтомобілях. А спільним для пожежних авто чи не всіх країн світу є їх яскраво-червоний колір – забарвлення, що видно здалеку.

Сьогодні незвичайна колекція вже ледь вміщається на одному столі. Частину автомобілів рятувальник зберігає на кількох полицях у робочому кабінеті, решту – вдома.

– Колекція у мене поки не повна, – каже він. – І навряд чи такою стане. Правда, в магазинах все рідше вдається знайти щось нове, тому почав освоювати замовлення через інтернет.

До захоплення Ігоря Павука проявляють інтерес колеги, та найбільше хоббі батька тішить його синів.

– Старший Ігорчик має вдома каску, пожежний пояс, разом з молодшим Віталіком вони часто граються в рятувальників, – усміхається чоловік. – Колекція не пропаде, бо маю, кому передати.

Звичайно, насправді в роботі рятувальників більше ризику, ніж романтики. Адже їм щодня доводиться йти назустріч небезпеці, коли інші, навпаки, прагнуть втекти від неї якнайдалі. Неважливо, що відбивають у вогню пожежники – чиюсь оселю чи ліс, їх праця гідна поваги, а люди, які вибрали для себе такий нелегкий шлях, – захоплення та наслідування.

Антоніна БРИК.

Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин Ігорчик Павук Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин Тернопільський рятувальник  зібрав колекцію пожежних машин

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares