Тернополян ознайомили з новими сторінками української історії – у світлинах та графіці (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Напередодні Дня Соборності у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Підпільна графіка ОУН-УПА, повстанські світлини Івана Балана у книгах Нестора Мизака «За тебе, свята Україно» про визвольну боротьбу за УССД».

IMG_1935

Український історик-дослідник, доктор історичних наук, професор Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Нестор Мизак є вихідцем нашого краю, адже він народився у Гермаківці на Борщівщині. Свого часу саме тут  науковець ініціював перепоховання полеглих повстанців та встановлення монумента на їх честь.

Окрім того, Нестор Мизак – автор серії видань про національно-визвольну боротьбу ОУН-УПА на теренах Тернопільської та Хмельницької областей, ілюстратором яких став Заслужений художник України Іван Балан. До речі, за 18-річну співпрацю з дослідником відомий графік оформив 22 його книги.

IMG_1973 IMG_1941

Відтак у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, де минулої середи після обіду зібралися місцеві науковці, громадські діячі нашого краю та зацікавлені тернополяни, представили ексклюзивну експозицію матеріалів. Більше 200 повстанських світлин та серія листівок, виконаних  учасниками визвольного руху, розповідають про героїчні і трагічні сторінки історії боротьби народу за Українську Самостійну Соборну Державу. Чимало експонатів бережуть пам’ять про наших славних земляків-героїв.

IMG_1976

Також виставка акцентує увагу відвідувачів на фотографіях в’язнів радянських таборів, братських і символічних могил борцям за волю України.

В експонованих у музеї повстанських листівках чільне місце займають сатиричні роботи уродженця Іванкова Борщівського району, керівника технічної ланки імені С. Петлюри Володимира Гнибіди на псевдо «Неплюй» та графіка славетного волинського художника-підпільника Ніла Хасевича.

IMG_1952

Відкриваючи виставку «Підпільна графіка ОУН-УПА» у Тернополі, громадський діяч та учасник Ліги підприємців «Українська справа» Євген Філь зазначив, що мешканці нашого патріотичного краю отримали ще одне документальне підтвердження героїчної звитяги своїх пращурів, які боролися за вільну Україну.

IMG_1948

Презентація виставки, яка органічно доповнила перелік урочистостей у нашому місті напередодні та у День Соборності України, стала можливою завдяки сприянню відомого благодійника та мецената, голови правління Ліги підприємців «Українська справа» Михайла Ратушняка. Його патріотичний внесок автори та організатори експозиції відзначили іменною подякою та книгами серії «За тебе, свята Україно» з автографами Нестора Мизака.

IMG_1946

IMG_1880

IMG_1969

Фото Івана ПШОНЯКА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *