Унікальний пам’ятник українським мігрантам освятили в Зарваниці (ФОТО)

Унікальний пам’ятник українським мігрантам освятили в Зарваниці (ФОТО)

6

На Тернопіллі з’явився перший в Україні пам’ятник заробітчанам. Освятили скульптуру під час ХІ Міжнародної пішої прощі мігрантів та їх родин “Самбір-Зарваниця” Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк та голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Йосиф Мілян.

5На пам’ятнику зображена постать дівчини, що плаче, тримаючи в руках Зарваницьку ікону Божої Матері. З лівого боку біля дівчинки – валіза, справа — камінь, на якому лежить вишитий рушник. На рушнику – горстка землі, з якої проростає жолудь. Зверху на камені вибиті слова євангелиста Івана: «Щастя у Господі, бо Він дорога, щастя і життя”(Ів 14.6)

У прощі мігрантів взяли участь мешканці Львівської, Івано-Франківської, Київської, Тернопільської, Вінницької, Волинської, Закарпатської областей України та Австрії.

Паломницький шлях протяжністю 236 кілометрів подолали також заробітчани з Чехії, Іспанії, Італії, Німеччини, США, Канади, Росії, а також родичі, близькі яких перебувають на заробітках в Португалії, Росії, Ізраїлі, Чехії, Італії, США, Канаді та Польщі.

7 8

Пам’ятник мігрантам був давньою мрією покійного виконавчого секретаря пасторально-міграційного відділу УГКЦ Василя Поточняка, який започаткував прощу «Самбір–Зарваниця» і хотів увіковічнити пам’ять про українського мігранта. Спорудили монумент за підтримки і пожертв фундації «Мігрантес» Рим (Італія), церковних громад Італії, Іспанії, Португалії, Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, паломників піших прощ мігрантів та їх родин «Самбір-Зарваниця».

9

 

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *