Замість сукні – військова форма, замість фати – арафатка

Замість сукні – військова форма, замість фати – арафатка

 DSC_0792

Cвященик з Тернопільщини не лише підтримує бійців на передовій, а й поєднує закохані серця

 

Військовий капелан Добровольчого українського корпусу “Правий сектор” Петро Бурак приїхав додому у відпустку. Вісім місяців тому настоятель храму святого Миколая у селі Охримівці Збаразького району поміняв священичий одяг на військову форму і вирушив на Схід. Днями отець Петро повернувся з передової і розповів, навіщо в зоні АТО потрібні капелани, чого не вистачає українським бійцям та як святкуватимуть Різдво у 5 окремому батальйоні ДУК.

 

Отець Петро щодня проводить Святу Божественну Літургію у зоні АТО. Тому хлопці можуть у будь-який час посповідатись, отримати благословення, прийняти Святі Тайни.

– Місія капелана не стільки військова, як психологічно-релігійна, але не менш важлива, – розповідає він. –  Бійцям просто потрібно, щоб серед них були священнослужителі. Жили поряд з ними, переймалися їх потребами, розмовляли з ними.

Петро Буряк розповідає, що  їжею та одягом бійці забезпечені. А от зброї не вистачає.

Їм треба зброї,  треба набоїв. Якщо би нам достатньо зброї, ми би мали не три окремих воюючих батальйони, ми би мали 16 за тиждень. Просто немає чим воювати, – додає отець.

Щодо морального стану вояків, то  Петро Бурак каже, що бійці добровольчого корпусу зберігають високий бойовий дух та мають силу боротися далі.

Вони  готові зайняти Сніжне, Донецьк, Краматорськ, Луганськ, Перекоп, Сімферополь, Керч і Москву. Там війна, там страшно, там тяжко. Але завдяки вашим старанням, вашим молитвам ми переможемо, – оптимістично говорить капелан.

В зоні АТО отець Петро Бурак дав шлюб трьом парам. Вінчав сина командира корпусу, потім бійця, до якого приїхала наречена з Києва спеціально, щоб взяти шлюб, а також пару військових, які познайомилася вже на війні. Молодята були одягнуті в камуфляжну форму,  а замість фати для нареченої використали хустку-арафатку.
Проте такі приємні моменти – рідкість, адже часто на війні отець Петро стикався із смертю. Особливо жаль, каже чоловік, мирних мешканців, серед них також є справжні патріоти.

На запитання, що було найскладніше у зоні АТО, отець Петро каже, що це носити бронежилет 5+, каску і всіляку амуніцію, а ще страшенна спека влітку.

DSC_0802

– Там важко, але я для себе зробив висновок, що мені  там легше, ніж тут сидіти перед телеекраном чи комп’ютером, – каже Петро Буряк. –  Простіше бути на передовій, де все бачиш своїми очими, де ніхто не здатний тебе надурити. Взагалі я не називаю ті події АТО, я називаю це війною. Бо речі треба називати своїми іменами, політкоректність – це не для мене.

За словами священика, на Сході не вистачає капеланів. У багатьох батальйонах з цим проблеми, тож священикам варто вирушати на Схід, хоч на деякий час.

Серед бійців є представники різних регіонів України та різних конфесій. Але ніколи на цьому фоні не виникало жодних конфліктів. Та й взагалі бійці вкрай потребують духовної опіки. Деякі навіть навернулися до християнської віри.
­- Моя зброя – це слово, кадило і кропило, – каже отець Петро. – Вона підтримує моральний дух наших хлопців. Чим ближче розриваються міни і «бахкають» «Гради», тим більше хлопці задумуються над своїм життям, запитують себе, чи є Бог на світі. До прикладу, був боєць, який останній раз сповідався, коли йшов до першого причастя, а зараз йому 35 років. Були язичники, що навернулися до християнства

Незабаром отець Петро Бурак повертається назад на війну. Там буде підтримувати наших хлопців і готуватися до новорічно-різдвяних свят.

– У нас є красиві гірлянди, –  розповідає отець. – Ялинок немає, але є міцні дуби (усміхається). У місце розташування батальйону на Дніпропетровщині приїде вертеп з Івано-Франківщини. Ми приготуємо 12 страв. Буде свята Божественна Літургія. Наші хлопці обов’язково будуть святкувати Різдво.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *