«Збруч – ріка єднання»: хмельничани та тернополяни День Соборності України відзначили разом (ФОТО)

«Збруч – ріка єднання»: хмельничани та тернополяни День Соборності України відзначили разом (ФОТО)

Військовослужбовці Збройних Сил України взяли участь у заходах з нагоди Дня Соборності України. Відзначили це свято на Збручі на межі Хмельницької та Тернопільської областей. Багатотисячна акція «Збруч – ріка єднання» відбулася у райцентрі Гусятин Тернопільської області. Місце її проведення вибрано не випадково, адже в різні історичні періоди Збруч був кордоном, що розділяв українців, які жили на території різних держав. Але прагнення нашого народу до єдності стало запорукою проголошення 22 січня 1919 року Акта Злуки українських земель. Відзначити цю історичну подію, яка стала важливою віхою на шляху до утвердження соборності України, зібралися сьогодні разом жителі та керівники Хмельницької та Тернопільської областей.

У супроводі військового оркестру окремої артилерійської бригади ОК «Захід» під державними прапорами учасники міжобласної акції зустрілися на мосту через річку Збруч. Видимим символом єдності України став 50-метровий синьо-жовтий стяг, утворений з двох полотнищ, які з’єднали представники делегацій обох областей.

«Соборність – це єдність усіх українців і неподільність наших земель. Нас не зламати, ми сильні та рухаємося вперед. Тривалий час береги річки Збруч, а з ними й увесь український народ ділили різні імперії. Ця річка нас з’єднала та вже стала символом соборності всієї України», – зазначив в. о. начальника Тернопільського гарнізону підполковник Микола Бойко.

Після того, як представники делегацій обох областей зустрілися на середині мосту, велика колона рушила до середмістя Гусятина. Там на центральній площі після спільного молебню відбувся об’єднаний концерт Хмельниччини та Тернопільщини.

Василь Лабай, кореспондент АрміяInform.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *