«Зубожіння» по-українськи: мільйонерів стало більше на третину

«Зубожіння» по-українськи: мільйонерів стало більше на третину
Вітчизняні політики розганяють тему зубожіння в Україні. Формують суспільну думку власне, ті, хто не знає, що це таке. Бо серед політиків бідняків точно нема. Як і серед політтехнологів. Тема вигідна. Спрацьовує під час виборчої кампанії.

Виходить так, що ті українці, яких справді дістали матеріальні проблеми, про зубожіння переважно мовчать. Політики ж «ридають» у телестудіях, як гірко-тяжко жити українцям.

Цьогорічна кампанія декларування доходів громадян продемонструвала цікаві результати. Кількість українців, які задекларували доходи у сумі понад 1 мільйон гривень, порівняно з минулим роком збільшилась на 27 відсотків, тобто майже на третину, і становить 5143 особи.

Щодо мільярдерів, їх офіційно в Україні троє. З них однією особою задекларовано дохід понад 10 мільярдів гривень, повідомив в.о. голови ДФС Олександр Власов на своїй сторінці у Facebook.

Отже, цього року подано майже 529 тисяч податкових декларацій. Задекларовано загальний дохід у сумі 83,6 мільярдів гривень, що на 26 мільярдів більше, ніж торік.

Найбільше мільйонерів налічується в Києві – 2194, Київській області – 378, Харківській – 339 осіб, Дніпропетровській – 333 особи.

Хто ж ці вітчизняні багатії?

58 відсотків мільйонерів – особи віком від 40 до 60 років. Наймолодший мільйонер – 18- річний. Майно йому дісталося у спадок. А найстаршому щасливчикові майже 100 років.

70 відсотків багатіїв задекларували отримані доходи у сумі від 1 до 5 мільйонів гривень. Переважно, від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна, від надання майна в лізинг, оренди, житлового найму та іноземні доходи.

До кампанії декларування доходів-2019 долучилися майже 200 вітчизняних знаменитостей: зірки естради, музиканти, шоумени, популярні ведучі та спортсмени. Вони задекларували понад 416 мільйонів гривень. І більше 127 мільйонів гривень доходу задекларували найбільш відомі особи, які здійснюють артистичну, мистецьку і театральну діяльність у межах підприємницької діяльності.

До топ-рекордсменів шоу-бізнесу, які задекларували найбільші суми доходів, увійшли: телеведуча – 158,8 мільйонів гривень; ведучий шоу-програм – 26,9 мільйонів; співак – 11,8 мільйонів; композитор (музикант) – 3,2 мільйони; футболіст – 26,2 мільйони; гуморист (на спрощеній системі оподаткування) – 4,7 мільйонів; ще один відомий гуморист (на спрощеній системі оподаткування) – 4,1 мільйона.

Тернопільщина також збагатилася мільйонерами. Про отримання доходів понад мільйон гривень заявили 17 осіб. Загальна сума задекларованого ними доходу склала 54,6 мільйонів гривень. Торік було 10 таких жителів нашого краю. Як повідомив заступник начальника Головного управління ДФС в області Петро Якимчук, серед основних джерел доходів мільйонерів такі: продаж нерухомого та рухомого майна, спадщина чи дарування, іноземні доходи, додаткове благо тощо.

Щодо неофіційних українських мільйонерів, то експерти кажуть: таких достатньо. Офіційну цифру можна сміливо множити на два. А, може, й більше…

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *