Квартальні авансові платежі з ПДФО: особливості розрахунку

Квартальні авансові платежі з ПДФО: особливості розрахунку

Відповідно до зміненого підпункту 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), авансові платежі з податку на доходи фізичних ociб сплачуватимуть до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому авансові внески розраховуються фізичною особою-підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу. До змін такі платежі розраховувалися підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується. Не сплачуватиметься такий авансовий платіж і в тому випадку, якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення.

Відтак, для фізичних ociб-підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан i доходи у додатку Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних ociб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою» не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів з податку на доходи фізичних ociб, тобто платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу II додатку Ф4.

Отже, до внесення змін у п. 12 розділу IV інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан i доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. №859, рекомендуємо платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *