Нестача сну посилює запальні процеси в організмі жінок

Нестача сну посилює запальні процеси в організмі жінок

Жінки з ішемічною хворобою серця і проблемами зі сном, мають удвічі більше маркерів запалення, ніж жінки, котрі сплять нормально, повідомляє УНН з посиланням на «The Telegraph».

На думку вчених з Університету Каліфорнії (США), поганий сон однозначно впливає на рівень запалення і погіршення перебігу хронічних недугОсобливо часто високий рівень запалення фіксується у тих, хто прокидається дуже рано.

На думку вчених з Університету Каліфорнії (США), поганий сон однозначно впливає на рівень запалення і погіршення перебігу хронічних недуг, включаючи серцеві. Такий зв’язок експерти вивчили на прикладі 700 літніх людей із хворобами серця.

Під терміном «поганий сон» мають на увазі сон, тривалість якого була менше шести годин за ніч. Протягом п”яти років учені стежили за добровольцями. Виявилося, що при нестачі сну запалення посилювалося лише у жінок, але не в чоловіків.

Жінки, які «погано» або «дуже погано» спали, мали у 2,5 раза підвищений рівень запалення, порівняно з чоловіками. Ймовірно, у цьому винна знижена концентрація естрогену. Чоловіків же, котрі не стикаються з менопаузою, захищав тестостерон.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *