8 жовтня: День юриста, День художника та інші свята й пам’ятні дати

8 жовтня: День юриста, День художника та інші свята й пам’ятні дати

8 жовтня – день пам’яті Пелагії Антіохійської. Жила вона в III столітті і відрізнялася надзвичайною красою. До прийняття християнства вона вела досить розпусне життя — була блудницею та танцівницею. Якось на Собор в Антіохії з’їхалося чимало єпископів, серед яких був Нонн. Побачив він Пелагію і був вражений її безсоромністю настільки, що цілу ніч молився про спасіння душі дівчини.

Наступного ранку невідома сила привела Пелагію до храму, де її дуже вразило богослужіння. Дівчина вирішила звернутися до єпископа Нонни з проханням хрестити її. Вона стала християнкою, роздала все своє майно бідним та прийняла чернечий постриг під виглядом юнака.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 8 жовтня:

1085 рік — у Венеції освячують Собор Святого Марка;

1596 рік — підписують Берестейську унію, створюють греко-католицьку Церкву;

1886 рік — Харківська міська публічна бібліотека приймає перших відвідувачів;

1895 рік — прояпонський переворот в Сеулі, вбивство королеви Мін;

1896 рік — вперше опублікували індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах;

1914 рік — вперше під час Першої світової війни застосували бомбардувальну авіацію;

1918 рік — Польська регентська рада проголошує незалежність Королівства Польща;

1938 рік — В Ужгороді створюють перший уряд автономного Закарпаття, яке від 30 грудня 1938 року почало називатися Карпатською Україною;

1941 рік — німецька армія виходить до Азовського моря;

1942 рік — у Почаєві підписують Акт про об’єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви;

1945 рік — інженер зі штату Массачусетс Персі Спенсер отримує патент на мікрохвильову піч;

1967 рік — спецзагін болівійської армії бере у в полон Ернесто Че Гевару, наступного дня його розстріляли;

1977 рік — Організація Українського визвольного фронту проводить в Нью-Йорку мотопохід під гаслом “Проти поневолення України московським комунізмом”;

1991 рік — Верховна Рада України ухвалює закон про громадянство України;

1993 рік — Україна розпочинає спецоперацію по евакуації грузинських біженців з Абхазії;

1996 рік — У Мадриді міністри закордонних справ України та Іспанії підписують Договір про дружбу та співробітництво між двома країнами.

В цей день народилися:

1871 рік — український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу з боротьби Іван Піддубний;

1934 рік — український мовознавець Олександра Біла;

1944 рік — український літератор, філолог, перекладач, культуролог Лесь Герасимчук.

Який день в Україні і світі

8 жовтня в Україні святкують День юриста. Професійне свято, яке стосується кожного, хто в той чи інший спосіб пов’язаний з юридичною діяльністю. Тому цього дня привітання отримують не лише юристи, але й судді, нотаріуси, юристконсультанти, слідчі тощо. Дату для святкування обрали не випадково. Історики стверджують, що саме цього дня 1016 року князь Ярослав Мудрий зіткнувся у битві зі Святополком, після чого була написала “Руська правда”, що увібрала в себе найважливіші питання правових відносин Київської Русі.

День художника в Україні. Припадає щорічно на другу неділю жовтня. Художник є творчим фахівцем, який працює в різних галузях образотворчого мистецтва. При чому це не обов’язково створення картин, але й фотознімання, графіка, скульптура, стріт-арт тощо. Вчені вважають, що без споглядання творчості неможливо виховати повноцінно розвинуту особистість.

День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України. Свято було створене 2004 року президентом України з метою відзначення особливого вкладу працівників цієї галузі. В нашій країні санітарно-епідеміологічна служба була створена понад 90 років тому. Від того часу було запроваджено нові технології, які допомогли швидко виявляти небезпечні патогенні організми.

День професійних спілок України. Припадає на другу неділю жовтня. Ідея створення свята виникла 2018 року і від того часу учасники руху виступають за захист прав найманих працівників. За історичними даними першу профспілку створили ще 1869 року. Сталося це в США і вона мала назву “Лицарі праці”.

Всесвітній день восьминога. Дату святкування обрали не випадково, адже англійською мовою слово “жовтень” звучить як “October”, а “восьминіг” — “octopus”. Обидва слова пішли від латинського “octo” (“вісім”). Восьминоги унікальні істоти, які дійсно заслуговують окремого свята. Вони живуть на планеті вже понад 300 мільйонів років, тобто з’явилися раніше за динозаврів і змогли їх пережити. Їх називають найрозумнішими істотами океану.

Міжнародний день подіатрії. День обрала Міжнародна федерація подіатрів, щоб звернути увагу людей на те, наскільки важливо зберігати свої стопи здоровими. Від цього часто залежить функціональність всього організму. Подіатрія — наука, яка вивчає здоров’я стоп.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *