Екозбитки на мільйон: комунальне підприємство на Кременеччині забруднювало річку Іква

Екозбитки на мільйон: комунальне підприємство на Кременеччині забруднювало річку Іква

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області під час неодноразових перевірок виявляла, що комунальне підприємство «Міськводгосп» Кременецької міської ради скидало забруднюючі речовини у річку Іква зі зворотними водами з перевищенням встановлених норм.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області.

За результатами проб води, відібраних у водоймі, інспекція виявила перевищення граничного обсягу завислих речовин, азоту амонійного, фосфатів, нафтопродуктів тощо.

Відтак, було складено акт, на підставі якого видано припис щодо усунення виявлених порушень та надіслано претензію про відшкодування підприємством збитків, заподіяних внаслідок наднормативного скиду забруднюючих речовин в річку Іква в сумі 961 458 грн.

Проте у встановлений термін, завданих довкіллю збитків підприємство не відшкодувало.

Після тривалого відстоювання інтересів держави у судових органах, яке Інспекція здійснювала спільно з Тернопільською обласною прокуратурою, правомірність дій інспекції було остаточно підтверджено: Західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу КП “Міськводгосп” на рішення Господарського суду Тернопільської області, а рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Отож, 961 458 грн завданої довкіллю шкоди у примусовому порядку вже стягнуто з комунального підприємства на користь держави.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *