Яким буде літо в Україні: прогноз

Яким буде літо в Україні: прогноз

Літо в Україні буде теплим, але не спекотним.

Значних аномально високих температур не передбачається. Про це розповіла метеорологиня Віра Балабух в коментарі УНІАН.

“Очікується, що червень в Україні може бути на один-два градуси вищий за норму. При цьому найбільш аномальною температура може бути на заході України, а також на південному сході”, – зазначила метеорологиня.

У червні дуже імовірний дефіцит опадів на всій території України. У липні температура може бути вищою на два градуси за кліматичну норму.

“А якщо загалом у нас липень на більшості території України є найспекотнішим місяцем, – саме протягом цього періоду спостерігаються найвищі температури, і якщо ми очікуємо, що середня за місяць температура повітря може бути на два градуси вищою за норму, то можна припустити, що й у цьому році липень, можливо, десь перша половина серпня можуть мати найбільш високі температури повітря”, – зазначила метеорологиня.

Щодо пилових бур, то зазвичай у такий період вони на території України не утворюються.

“Переважно це явище формується на початку весни, коли відзначається досить тривала посуха і сильні вітри. І саме наявність сильного вітру, посухи і великих площ виораної землі можуть призводити до того, що можуть утворюватися пилові бурі на нашій території”, – пояснила вона.

Стосовно ж того пилу, який переноситься з Сахари чи з півночі Каспійського моря, то такі процеси можуть відбуватися і протягом літа. Але здебільшого вони спостерігаються надзвичайно рідко.

“Зазвичай, для літа у нас характерні якраз із таких небезпечних явищ – це конвективні явища. Ті явища, які пов’язані із досить високою температурою і наявністю вологи в повітрі. Це зливи, це град, шквал, місцями – смерчі. Тому не виняток, що і в цьому році такі ж явища на території України спостерігатимуться. Грози також”, – розповіла Віра Балабух.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *