Чи варто пасинкувати перець?

Чи варто пасинкувати перець?

Формуємо кущ для кращого врожаю
У пасинкування перців є прихильники й супротивники, що приводять розумні аргументи на користь своєї точки зору. Перші наполягають на тому, що це обов’язкова процедура, адже пасинкування необхідне по наступних причинах: сприяє розвитку більш довгого основного пагону; зменшує затінення коренів; поліпшує асиміляційну діяльність листів; виключає витрати живильних речовин на ріст непродуктивних пагонів. Другі вважають, що обривати пасинки – безперспективне заняття: у технології не так просто розібратися; це забирає час; видалення пагонів – додатковий стрес для перців. Істина, як завжди, десь посередині. Найчастіше пасинкування необхідне, але деякі сорти перцю можуть спокійно без нього обійтися.
Коли пасинкувати перець необхідно?
Процедура пасинкування не просто бажана, а життєво необхідна солодкому перцю у випадку хвороби, надмірної густоти посадок, незапланованого цвітіння й відставання в рості. Видалення хворих, слабких, сухих або пасинків, що ростуть усередину, потрібно для того, щоб захистити ще не інфіковані частини рослини від зараження.
Пасинкування куща, що надміру розрісся, проводять для того, щоб запобігти сплутуванню пагонів і забезпечити кореневу систему достатньою кількістю світла й вологи. Розташована на розвилці гілок коронна квітка (або декілька перших квітів) видаляють, щоб стримати ріст рослини доти, поки вона не досягне потрібного розміру й не буде готова до плодоносіння.
Пасинкування пониклих і зупинених у рості перців проводять для того, щоб направити сік з живильними речовинами, що біжить по рослині, убік самих здорових і міцних пагонів.

Прищипуємо верхівку і обриваємо нижні листки
Формування куща важливо проводити на певних стадіях розвитку рослини, дотримуючись основних правил:
• На початку вегетаційного періоду у перця обривають усю нижню частину, щоб направити соки у верхні листи й пагони, що розбудовуються.
• Під час активного цвітіння видаляють усі зайві розвилки, залишивши по 3-4 великі зав’язі на кожному з кістякових стебел.
• Після зав’язування перших плодів прищипують верхівки перців для прискорення дозрівання врожаю.
• По закінченню росту доцільно видалити бічні паростки, залишивши тільки кістяк при формуванні куща гарної штамбової форми.
• При жаркій і вологій погоді, що сприяє сильному розростанню перців, необхідно обірвати нижні пасинки, щоб полегшити подих і запобігти загниванню рослин.
• При тривалій посусі, навпаки, краще почекати з видаленням нижніх пасинків, оскільки їх листи сприяють затіненню землі й збереженню в ній більшої кількості вологи.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *