Допомога тим, хто вціліли в окупації

Допомога тим, хто вціліли в окупації

Українці на звільнених територіях мають право на новий вид грошової допомоги

Це одноразова виплата, яку зможуть отримати ті люди, які залишаться у звільнених містах і селах, а також ті, що змушені будуть евакуюватися. Кошти надходитимуть зі спеціального рахунку Мінреінтеграції, який наповнюватимуть пожертви міжнародних організацій та гуманітарна допомога.

“Діти й особи з інвалідністю зможуть отримати 3000 гривень, а всі інші категорії – 2000 гривень, — розповідає Оксана Тесля, завідувачка сектору Тернопільського бюро правової допомоги. — Аби отримати кошти, потрібно надати документ, що посвідчує особу, або єДокумент, ідентифікаційний код. Якщо йдеться про виплату трьох тисяч гривень, то потрібно надати документ, що підтверджує інвалідність, свідоцтво про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження). Якщо особа втратила документ, то дві людини, які її  знають, повинні засвідчити її особу. Їх дані зазначаються у документах про виплату коштів”.

— Як з’ясовують, які саме люди можуть отримати виплати?

 — Цю інформацію місцева влада подає протягом 7 днів після деокупації – це особи, які проживали на  цій території на момент деокупації. «Мінреінтеграції спільно з Міноборони затверджує перелік деокупованих населених пунктів і протягом 2 днів після затвердження перераховує кошти Укрпошті. І вона в свою чергу протягом 5 днів проводить виплати безпосередньо людям, які мають право на виплату такої допомоги.

А що робити, якщо людина зі звільнених територій хоче евакуюватися? 

— Якщо люди евакуйовуються, то Укрпошта на підставі відомостей Укрзалізниці за 3 дні до відправки евакуаційного потяга подає Мінреінтеграції інформацію про кількість осіб, які евакуйовуються, й орієнтовну суму коштів, які потрібні. Їх перераховуює Мінреінтеграції і протягом 5 днів Укрпошта проводить виплати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *