На Тернопільщині працює церковна студія аерографії для дітей

На Тернопільщині працює церковна студія аерографії для дітей

Аерографія (художній розпис) – це нанесення малюнка практично на будь-яку поверхню за допомогою аерографа. Аерограф винайшов американець, житель Айови Ебнер Пілер. Оригінальна техніка набула неабиякої популярності. З її допомогою створюють картини, прикрашають авто і навіть наносять розпис на нігті.
Незвичне мистецтво віднедавна опановують у Зарваниці на Тернопільщині. Тут розташований відомий Марійський духовний центр УГКЦ. Духівництво і посприяло відкриттю художніх студій для дітей, повідомили у прес-службі духовного центру.
– Мистецьку студію «Натхнення Зарваниці» відкрили наприкінці січня. Створили її за сприяння ректора Марійського духовного центру о. м. Володимира Фірмана та декана Зарваницького о. Володимира Топоровського, а також за кошти, отримані з діяльності соціальних підприємств, що діють у Зарваниці. Організатором та мистецьким керівником художньої школи стала Христина Бочан – талановита художниця з Латвії, роботи якої вражають своєю майстерністю і реалістичністю. Її чудові картини та ікони можна побачити у духовному центрі, дитячому садочку «Джерельце», школі села Вишнівчик та інших, – розповідають у прес-службі.
Розмістили арт-студію у спеціально підготовленому приміщенні реколекційного будинку для прочан. Першими, хто опановуватиме нову техніку малювання – аерографію, стали дванадцятеро дітей, віком 10-15 років, із Зарваниці та навколишніх сіл. Навчання триватиме 3 місяці, після завершення курсу кожен учасник отримає сертифікат, який засвідчить освоєння ним навиків аерографії. Вже до кінця першого заняття кожен маленький учасник зміг створити свою першу роботу в техніці повітряного пензля.
Аерограф – це інструмент, який дозволяє малювати за допомогою струменя розпорошеної кольорової рідини. Найпростішим аналогом аерографа можна вважати пульверизатор. Основний принцип такий же: стиснене повітря при видуванні засмоктує і розпилює фарбу. Але сучасні аерографи пішли далеко вперед від простого пульверизатора. Вони можуть не просто розпорошувати фарбу, а й у широкому діапазоні контролювати розпил, що дозволяє як просто набризкувати фон, так і ювелірно дозувати подачу фарби і малювати найтонші лінії. Є навіть моделі, що дозволяють працювати відразу з декількома кольорами.
Цей метод відрізняється від інших методик та технік малювання повітряним розпилом фарби, яке утворює полотно фарби з неймовірно плавними межами – практично як бачить наше око світ навкруги.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *