Племінниця Блаженнішого Любомира Гузара приїхала на Тернопільщину з Канади, щоб помолитися на могилі прадідуся (ФОТО)

Мама Любомира Гузара народилася у Кальному на Зборівщині

Рік тому 31 травня відійшов у вічність Блаженніший Любомир Гузар. Його життя обірвалося на 85-му році. Він був людиною з янголом на плечі. Пішов у вічність, та в серцях лишився безсмертним. Тернопільщина відіграла особливу роль у житті Блаженнішого, адже саме у нас в селі Кальне Зборівського району народилася його мама, а у храмі Воскресіння Христового брали шлюб його батьки.

У річницю смерті Блаженнішого у Кальне завітала  племінниця Любомира Гузара – донька його сестри Марти та похресниця Марія Рипан, яка мешкає у Канаді. Вона взяла участь в освяченні могили свого прадідуся Луки Демчука, який був парохом села з 1903 до 1929 років. Пані Марія була вражена щирістю і гостинністю, з якою її зустрічали жителі села. Діти у вишиванках розповідали вірші і заспівали пісню, а тоді випустили в небо голубів.

– Для нас усіх – це надзвичайно важлива подія, – каже настоятель храму отець Іван Гавдяк. – Ми пишаємося тим, що саме Кальне стало малою батьківщиною для матері отця Любомира Гузара. Ми щиро радіємо зустрічі з пані Марією і вдячні за те, що вона завітала до нас і розповіла багато цікавого про життя Блаженнішого і його родовід.

Після освячення пам’ятника пані Марія презентувала книжку про листування Любомира Гузара з матір’ю «Найдорожча Мамусю!» Це була друга презентація видання в Україні. Першими побачили книгу на Мистецькому Арсеналі.

У книзі зібране листування, яке охоплює період з 1975 до 1992 року.

– Увесь цей час, – розповідає пані Марія. – Любомир щомісяця, а то й щотижня, якщо цьому не перешкоджали справи та роз’їзди, сідав писати листа, що починався тими самими словами: «Найдорожча мамусю!» Це листування охоплює, серед іншого, період, коли відбувалися доленосні для України та Греко-католицької церкви події: вихід церкви з підпілля, проголошення незалежності України та багато інших.

Пані Марія подарувала книги про Любомира Гузара для сільської бібліотеки, а також розповіла багато цікавого про родовід Блаженнішого. Вона активно працює над його дослідженням. Зокрема, працювала в архівах, відвідувала храми, де служили священики з їхнього роду. Має пані Марія і багато старих фото, зокрема, і з Кального. Це величезна і клопітка праця, яка відкриває багато невідомих сторінок минулого, і пам’ять про величну постать в українській історії Блаженнішого Любомира Гузара.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *