Росія веде проти України три війни

Росія веде проти України три війни

komentar

Сорок дев’ять душ в одну мить відлетіли до Небесної сотні. Осоротіли родини, осиротіла Україна. Хто відповість за розстріляний терористами у Луганську літак Повітряних сил ЗС Іл-76? І чи відповість?

У Міноборони припускають: причиною трагедії могла стати зрада з боку диспетчерів польоту. А невже вищі військові чини не розуміли, що, фактично, прирекли екіпаж і військових на смерть, посилаючи літак без прикриття?

За час АТО, поінформував перший віце-прем’єр-міністр Віталій Ярема, уже загинули 125 українських військовослужбовців. Також Україна втратила, за різними даними, чотири вертольоти МІ-24, два Мі-8, АН-26 і згаданий Іл-76. Усі вони збиті з російської зброї: переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла» та найновішої розробки – «Верба».

Військовий експерт Олексій Арестович зазначив: маркування цієї зброї припадає на кінець квітня – початок травня. Її ще немає у складі російських збройних сил, зате вона випробовується на Донбасі. Тобто, наша кровожадна північна сусідка перетворила українську територію на полігон для «обкатки» своєї найновішої зброї.

Проте найстрашніше інше, застерігає експерт. Із ПЗРК, які Росія поставляє терористам, можуть збивати не лише військові літаки, а й цивільні. «Ніщо не заважає їм підійти до аеропорту «Бориспіль» і випустити в будь-який літак ракету», – сказав Арестович.

Згідно з міжнародними угодами, переміщення ПЗРК має відслідковуватися на рівні світових структур безпеки. У 2005 році Росія та США підписали угоду про співпрацю двох країн у сфері посилення контролю за переносними зенітно-ракетними комплексами. Сторони зобов’язалися інформувати одна одну про постачання ПЗРК у треті країни. Росія, однак, не вперше порушує міжнародні зобов’язання. Україна – наочний приклад.

Російські терористи вже почали використовувати танки і системи «Град». Що наступне? Ракетні комплекси «Оса», які знищують повітряні цілі на відстані до 15 кілометрів? У такому випадку на авіацію – найефективнішу досі зброю проти терористів – буде годі розраховувати.

Президент Петро Порошенко, тим часом, заявив, що бажає миром врегулювати ситуацію, яка склалася на Сході, і вже підготував відповідний план. А секретар РНБО Андрій Парубій на брифінгу після засідання Ради Нацбезпеки сказав: «Україна готова дати можливість російським диверсантам скласти зброю і залишити територію».

Поки українська влада апелює до путінських терористів з гуманними пропозиціями, до нашого кордону наближається техніка російської армії. За повідомленням ТСН, одну велику колону користувачі інтернету зафіксували на дорозі у  Новошахтинську Ростовської області. На армійських «КаМАЗах» бачили й російську бронетехніку. Інші двісті одиниць техніки рухалися з боку Калуги. Третю велику військову колону зафільмували неподалік Москви. Колона прямувала Київським шосе у бік Ростовської області.

Крім того, за словами Андрія Парубія, поблизу державного кордону України зосереджено 16 тисяч російських військовослужбовців. У Криму – до 22 тисяч.  У Придністров’ї – до 3,5 тисячі.

Не слід забувати й про Білорусь. Російські кредити та низька ціна на газ Лукашенкові ближче до тіла, ніж українська вишиванка. Де гарантія, що Путін не використає територію сусідньої держави для нападу?

Фактично, наша країна опинилася у своєрідному кільці північного агресора.

Росія, можна сказати, запроваджує «модерновий» тероризм. Військові без шевронів «косять» під місцевих «ополченців». Найманці, спецпризначенці – під мирне населення, маючи при цьому відмінне спорядження, професійно володіючи зброєю, тактикою ведення бою, організації засідок, диверсій та інше. Техніка – без опізнавальних знаків. Усім відомо, що належить вона РФ, а Путін каже – «мирні люди» в супермаркеті купили.

«Гібридна» війна у виконанні «модернових» терористів дозволяє Росії економити. Використовуючи найманців, Москва не має формальних зобов’язань ні перед ними, ні перед світовою спільнотою.

Російські медіа – також частина «модернового» тероризму. Вони вже дали фори гітлерівській Німеччині з її геббельсівською пропагандою.

Деякі жителі Сходу, які вітали терористів, робили фото на згадку і викладали їх у соцмережах, обвішувалися колорадськими стрічками й проклинали Україну, тепер почали прозрівати. Бо жадібні «визволителі» у захоплених містах промишляють мародерством, здирництвом, розкраданням. Роблять бізнес на заручниках. Донецький журналіст Олексій Мацука розповів: за викрадених людей вимагають шалені викупи – до трьох мільйонів доларів. А ноу-хау підприємливих терористів – здача в оренду квартир мешканців міст, зокрема Слов’янська, які втекли від війни.

Україна у цій неоголошеній війні втрачає значний людський і фінансовий ресурс. За оцінками експертів, залежно від інтенсивності збройних зіткнень, кожен день АТО обходиться від двох до семи мільйонів доларів. Для нашої слабкої економіки – це неймовірний фінансовий тягар. І витримати його довго держава не зможе. «Якщо протистояння триватиме ще два-три місяці, ми вже матимемо величезні проблеми з економікою. І з бюджетом. Все це ляже на плечі громадян України», – наголосив екс-голова служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Росія не лише принесла війну в Україну. Путін спровокував у світі ефект кривавого доміно, констатують вітчизняні та закордонні політики й експерти, зазначає «Еспресо.TV».

Швидка окупація Криму стала поштовхом для руйнування міжнародної системи безпеки і глобального хаосу. Зеленим світлом для психопатів, які вважають зброю, насилля, розруху, загибель людей – панацеєю вирішення всіх проблем. Тепер повідомлення про ескалацію майже всіх конфліктів на євразійському континенті, які роками жевріли, або лише визрівали, приходять мало не щодня. Чим закінчаться криваві конфлікти? Коли? Ні Москва, ні Вашингтон, ні Брюссель не мають відповіді на це питання. І не знають, яким чином можна локалізувати чи погасити небезпечне вогнище, що запалало на найбільшому континенті планети.

Україні ж дістається сповна. Росія веде проти нашої держави три війни: торгівельну, газову, збройну. З обіцяними санкціями Захід не поспішає.

Американські ЗМІ припускають, що в Росії мало причин побоюватися нових санкцій, бо американцям і європейцям уже не до російсько-українського конфлікту. «Криза в Іраку стала зручним відволікаючим фактором», – пише «The Wall Street Journal». То ж мусимо покладатися на власні сили. Українцям не звикати…

Ольга ЧОРНА.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *