Що варто знати про застосування РРО платниками єдиного податку?

Що варто знати про застосування РРО платниками єдиного податку?

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться, відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Статтею 13 Закону визначено, що особа, яка відповідно до положень ст. 9 Закону має право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах без застосування РРО, має право використовувати РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи. При цьому при виникненні спору між контролюючим органом та такою особою щодо обсягу продажу, що дозволяє такій особі користуватися пільгами, визначеними ст. 9 Закону, враховуються документи, що є продуктом цих РРО.

Згідно з п. 296.10 ст. 296 ПКУ, РРО не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої-четвертої груп (фізичні особи – підприємці), незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Таким чином, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, відповідно до норм законодавства, має право вести облік доходів та витрат у відповідних книгах без застосування РРО, то така особа має право використовувати власні РРО без їх переведення у фіскальний режим роботи за умови, що обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.






Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *