Сіємо квіти пізно восени

Сіємо квіти пізно восени


Коли осінній сезон у саду закінчується – саме час зайнятися клумбами. Не дивуйтеся. Безліч видів насіння квітів можна посіяти ще в листопаді й навіть узимку. Це заощадить дорогоцінний весняний час і дозволить одержати відмінну розсаду квітучих рослин. Клумби ввійдуть у пору цвітіння на 2-3 тижні раніше, а це – завжди приємно! А для деяких квітів пізній осінній посів під зиму – просто необхідний, для нормальної схожості вони повинні пройти стратифікацію, тобто побути у холодній землі кілька місяців.
Достатньо вологи і міцна розсада
Поталі весняні води забезпечать рослинам необхідну вологість ґрунту, і ваші квіти будуть розкішними й гарнішими, ніж при традиційному способі посіву навесні. Насіння зійде раніше, ніж настане спека й вам не доведеться ретельно стежити за поливами малесеньких сходів і притіняти їх від надмірно палючого сонця.
Насіння починає проростати тоді, коли умови для нього будуть оптимальними. І вам не доведеться навесні витрачати час, щоб підбирати період, який підходить для посадки кожної рослини. Природа все зробить за вас. А квіти, як у казці, виростуть самі.
Навесні ви зможете тільки посадити розсаду на потрібні місця. А її якість неможливо порівняти з кволими побратимами з горщиків – вона міцна, загартована, сильна, з відмінним корінням.
Потрібен справжній холод і заморозки
Головне питання – коли сіяти? Не кваптеся, спокійно завершуйте важливі осінні справи в саду. Дочекайтеся стабільно прохолодної погоди. Сучасні прогнози дозволяють зорієнтуватися по основних параметрах навіть за місяць уперед. Ідеально, щоб денна температура коливалася в межах від +2-4°С, а вночі вже траплявся заморозок. Температура ґрунту – не вище від +5°С. Важливо, щоб «на обрії» не було тривалих періодів з температурами вище 7-9°С.
Для посіву вибирайте високе місце. Не в низині, щоб насіння квітів не перезволожилися, та рівне, щоб насіння не віднесли поталі води.
Борозенки для посіву в землі робіть заздалегідь. Їх зручніше зробити у ще не промерзлому ґрунті. Глибина залежить від конкретної рослини. Після посіву ґрунт до весни сильно ущільниться, а поталі води ще більше заглиблять насіння. Тож пам’ятайте – глибина закладення насіння наполовину менша, ніж зазвичай. Зручно робити борозенки посадковим совком із сантиметровою розміткою. При підготовці можна використовувати гранульовані добрива.
Заздалегідь занесіть у приміщення, що не промерзає, кілька відер землі, щоб вона відтанула і стала розсипчастою, або приготуйте пухкий сухий субстрат в пакетах, щоб присипати посіви.
Насіння сійте густіше, із запасом. Норму посіву збільшують від звичайної на 20-100%.
Не встигнули посіяти до снігу? Немає проблем! Добре притопчіть сніг борозенками. Сійте в них насіння. Присипайте землею. Немає? Тоді снігом. Знову добре притопчіть. Більшість насіння потала вода затягне у землю і воно благополучно зійде навесні.
Усе насіння висівають обов’язково сухим, без замочування або пророщування. Не можна застосовувати жодні стимулятори. Просто розсипаєте насіння й засипаєте його землею. Далі – чекаємо весни!

Петунії, чорнобривці і матіоли гарно зимують під снігом
Однолітні квіти прекрасно підходять для посіву пізно восени. Вони цвітуть увесь сезон безупинно й чим раніше зійдуть, тим раніше зацвітуть і тим довше будуть прикрашати ваш сад. Головне, щоб вони були достатньо холодостійкі. Але, як показує практика, навіть насіння традиційно теплолюбної петунії – здатне перезимувати під снігом і вже у квітні зійти ніжним «килимком». Такі однолітники як: алісум, іберіс, ешольція, матіола, однолітні маки, портулак, флокс друммонда – не люблять пересадження. Тому висівайте їх відразу ж на постійне місце у квітнику. Хоча є цікавий варіант – підзимовий посів роблять у горщиках, а потім заглиблюють їх у грядку, просто вкопують до рівня землі. Тоді навесні можна акуратно перевалювати розсаду в клумби, не ушкоджуючи коріння. А молоді сходи: космеі, красолі, календули, китайської айстри, амаранту, чорнобривців, іпомей, декоративних сортів капусти, кохії, лаватери – добре пересаджуються молодою розсадою. Чорнобривці прекрасно сходять після зими, ростуть міцненькими й починають цвісти вже в травні.
Ви може без страху сіяти такі багаторічні квіти як: примула, аквілегія, багаторічні айстри, гвоздики, віола, гіпсофіла, наперстянка, карпатський дзвіночок, мальви, деревій та ін. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *