Врожай огірків залежить від коріння

Врожай огірків залежить від коріння

Прості поради для господарів

Від розгалуженості коренів безпосередньо залежить здатність огірків до забезпечення поживними елементами максимальної кількості зав’язей. Розпушування на невелику глибину після кожного рясного дощу і планового поливу сприяє насиченню ґрунту молекулами кисню і активізує процеси росту рослин.

Після розгортання третього справжнього листка, бажано злегка підгорнути кожен кущ (процедуру проводять максимально обережно, оскільки коріння огірків розташовані близько до поверхні). Наявність додаткової землі навколо основи стебла призводить до швидкого вбирання поливної води.

Існує спеціальний прийом по формуванню додаткових придаткових коренів в огірків, який результативний у разі ураження гниллю кореневої системи. При підозрі на хворобу кореневищам проводять наступний захід: видаляють половину зав’язі, опускають батоги на землю, нижню частину стебла присипають родючим зволоженим ґрунтом. Через кілька днів утворюються молоді корінці, які дозволяють кущу далі розвиватися й плодоносити.

Досвідчені дачники прагнуть залучити на свою ділянку максимальну кількість комах, висаджуючи запашні трави, медоноси, лікарські культури, пряні рослини (чебрець, чорнобривці, медунку, конюшину, жимолость, материнку, коріандр, фацелію, шавлію тощо).

Вологолюбні огірки рясно плодоносять тільки при наявності достатньої кількості води в ґрунті. Полив в жарку пору слід організувати рано вранці або після заходу сонця, чи наприклад через день. Ґрунт треба зволожувати на глибину не менше 15 сантиметрів. Важливий момент – для огіркових посадок неприйнятний полив водою нижче температури +18°C, так як коренева система кущів починає хворіти і знижує засвоєння поживних елементів. Тобто колодязну, водопровідну або артезіанську воду потрібно попередньо нагрівати на сонечку. У дощове літо або тривалу похмуру погоду поливи огіркових посадок обмежують або припиняють зовсім, спостерігаючи за станом рослин.

Кращі рецепти підживлень огірків

Пташиний послід

Розчин курячого, голубиного, індичого, качиного посліду – цінне джерело всіх необхідних елементів живлення (азот, калій, фосфор, магній, залізо, йод, цинк, бор тощо). Для приготування потрібно половину будь-якої ємності заповнити послідом, долити доверху водою, розмішати, накрити кришкою, залишити на 36 годин. Цей розчин потрібно розводити у співвідношенні — один літр на відро води. Витрачати по одному літру під кожен кущ після планового рясного поливу і розпушування. Не допускати потрапляння добрива на листя.

Гній сільськогосподарських тварин

Кінський, коров’ячий, свинячий, овечий тощо. У відро чистої води додають два літри маточного розчину.

Попіл

Використовується в сухому вигляді (під кожен кущ розсипають тонким шаром просіяний попіл) або в якості водного настою (100 г попелу на відро води).

Перегній і садовий визрілий компост

Використовують для мульчування ґрунту навколо огіркових кущів. Органічний шар попереджає випаровуванню води з ґрунту, а по мірі розкладання і рясних поливів постачає кореневу систему всім необхідним харчуванням.

Зброджений настій трав

Зростаючі на садовій ділянці бур’яни (кропиву, лободу, скошену траву, подорожник, осоку) використовують в якості цінного азотного добрива. Для цього потрібно подрібнити секатором зелень, заповнити бочку наполовину, долити доверху теплою водою, накрити кришкою, поставити на сонце, дати перебродити протягом тижня, профільтрувати, розвести чистою водою (5:1) і використовувати для поливань. Для тепличних огірків рекомендується при зброджуванні додавати на кожні 10 літрів склянку курячого посліду. Поливати раз на тиждень з розрахунку — 1 л на кожен кущ тільки під корінь, не допускаючи попадання складу на бадилля.

Незбиране молоко

Систематичні молочні підживлення активізують ріст кущів. Для приготування розчину молоко розводять теплою водою в пропорції 1:2. Полив під корінь здійснюють з моменту появи перших листочків з періодичністю раз в два тижні.

Дріжджовий розчин

Пачку дріжджів (100 г) розчиняють у відрі води і дають розчину перебродити протягом 24 годин. Полив здійснюють тільки під корінь. Дріжджі істотно прискорюють ріст, збільшують кількість квітів та зав’язі. Завдяки високій концентрації вітамінів групи В і мікроелементів, цей склад корисний кущам огірків на всіх етапах вегетації.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *