Все про обліпиху: користь і шкода золотистої ягоди

Все про обліпиху: користь і шкода золотистої ягоди

Більшість людей вживають обліпиху доволі рідко. Та це одна з найкорисніших ягід, яку навіть варто заморожувати та їсти весь рік. 

Обліпиха містить понад 25 вітамінів та мінералів, тож корисна практично для всіх систем та органів. Достатньо з’їсти 50 г ягід, щоб отримати 100% денної потреби у вітаміні С. 

Ця ягода сприяє здоров’ю серця та судин, є профілактикою серцево-судинних хвороб і появи гіпертонії.

Одна з найцінніших «суперсил», яку мають ягоди обліпихи – користь для шкіри. В першу чергу завдяки вмісту вітамінів А, Е та бета-каротину. Обліпиха навіть сприяє загоєнню ран і позитивно впливає на вироблення організмом колагену та еластану. Саме ці два складники забезпечують пружність шкіри та відсутність зморшок. Вітамін С з обліпихи також корисний для шкіри. Він є профілактикою появи пігментних плям і судинної сіточки на шкірі.

Обліпиха позитивно впливає на відтік жовчі, є хорошою профілактикою утворення каміння в жовчному міхурі.

Ще одне, чим корисна обліпиха – антибактеріальна дія та профілактика інфекцій. Ягоди містять корисні речовини, які борються з хвороботворними бактеріями, а селен та вітамін С у складі позитивно впливають на імунну систему.

Обліпиха захищає печінку, позитивно впливає на відновлення її клітин та чистить організм від шкідливих речовин, токсинів, залишків ліків.

Ягоди допомагають нормалізувати рівень цукру в крові, позитивно впливають на чутливість до інсуліну.

Обліпиха сприяє відновленню тканин органів дихання. Особливо корисно споживати ці ягоди після бронхітів, пневмоній, а також курцям.

А от не можна вживати ці ягоди при наявності каміння в сечовому міхурі, нирках та жовчному міхурі. Через жовчогінну дію та підвищення кислотності ягоди можуть посприяти руху каміння, що призведе до болю та погіршення роботи цих органів.

Не рекомендується також вживати при виразці шлунку,  пошкодженнях слизових шлунку та кишківника, холециститі та панкреатиті. Також не варто їсти обліпиху дітям до 12 років, а вагітним можна в дуже невеликих порціях та з обережністю.

Якщо бажаєте схуднути

Обліпиха має три властивості, які знадобляться під час схуднення. Містить мало цукрів і регулює рівень цукру в крові та виділення інсуліну. Це допомагає контролювати апетит та сповільнити набір жирової маси. Позитивно впливає на еластичність шкіри, що є важливою профілактикою від обвисання шкіри під час зменшення ваги. Чудово діє на травлення, роботу кишківника, жовчного міхура, жировий обмін – все це сприяє хорошому результату у зниженні ваги.

Як вживати обліпиху: смачні рецепти

Оптимальний варіант – їсти обліпиху без термічної обробки. Якщо ж варити обліпиху (для компотів чи варення), то частина корисних елементів втратиться через високі температури.

Є ще декілька смачних варіантів, що можна приготувати з обліпихи. Наприклад, розім’яти ягоди, додати трохи цукру, меду чи підсолоджувача (можна також яблуко). Залити ягоди водою у пропорції 1 частина води на 3 частини ягід. Додати пектин або агар-агар або крохмаль. Проварити цю суміш 2-3 хвилини та дати охолонути. Суміш за густиною максимально нагадує варення, але при цьому відсутня тривала термічна обробка. Таке варення можна використовувати як соус до твердого сиру чи птиці, намазувати на хлібці, додавати до йогурту, сиру чи каші.

Або ж покласти в склянку ягоди обліпихи, додати скибку апельсину, декілька листочків м’яти, корицю, кардамон і свіжий або мелений імбир. Пом’яти цю суміш ложкою кілька хвилин. Залити гарячою водою, накрити кришкою і лишити на пів години настоюватись. За бажанням можна додати в напій мед.

Подрібнити в чаші блендеру обліпиху, волоські горіхи, апельсин та курагу (всі інгредієнти порівну). Завдяки куразі й апельсину десерт буде солодкий. Чудово підійде просто як десерт до чаю (кілька чайних ложок) або як доповнення до каші чи кисломолочних продуктів. Таку суміш можна зберігати декілька днів у закритій скляній банці в холодильнику.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *