Як оподатковуються білборди, «тандир», земля під кіоском…

Як оподатковуються білборди, «тандир», земля під кіоском…

У Тернопільській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку – «гаряча» лінія. На запитання відповідав заступник начальника відділу адміністрування місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Орест ТОРУБА.

– Фірма – платник за спеціальне використання води, оскільки до цього часу використовувала її для виробництва бетону. Але весь четвертий квартал і, напевно, й у 2017 році, воду будемо брати із свердловини виключно для  санітарно-гігієнічних потреб. Чи потрібно й надалі подавати до інспекції податкову декларацію з рентної  плати за спеціальне використання води, але вже – «з прочерками»?

– Якщо у суб’єкта господарювання, зареєстрованого платником рентної плати, у звітному кварталі відсутній об’єкт оподаткування з причини використання обсягів води виключно для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, то такий суб’єкт щокварталу подає до податкової інспекції декларації з рентної плати наростаючим підсумком з початку року – до закінчення звітного (податкового) року. Водночас, якщо з початку звітного року будете використовувати воду виключно для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то слід не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за перший квартал звітного року, подати до податкової інспекції  заяву у довільній формі, де повідомити про відсутність у вас у звітному році об’єкта оподаткування рентною платою. У такому разі надалі подавати декларацію непотрібно.

– Підприємець під кіоском має землю, за яку сплачує до міського бюджету орендну плату. Чи буде порушенням, якщо оренду сплачувати у межах місяця, але 30 або 31 числа?

– Статтею 287 Податкового кодексу передбачено: податкове зобов’язання щодо плати за землю, сплачується рівними частками власниками і землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки, щомісяця протягом 30 календарних днів, які настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Сплата орендної плати 31 числа буде вважатись порушенням терміну. Якщо граничний строк сплати припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається операційний (банківський) день, що передує вихідному або святковому дню.

– Фірма, яка має невеликий готель і бар, встановлює котел на дрова й вугілля та будує піч – «тандир» для приготування східних страв. Чи треба платити за забруднення податки?

– У даному випадку йдеться про викиди забруднюючих речовин у повітря. Остаточний висновок, з наданням відповідних дозволів, повинні зробити у департаменті екології та природних ресурсів в області, куди представнику фірми слід звернутись. У Тернополі – це на вулиці Шашкевича, 3. Після отримання дозволу на викиди, детальніше проконсультуватись щодо ставок екологічного податку, порядку подання звітності та строків сплати можна у нашому Центрі обслуговування платників, або за телефоном 43-43-47.

– У яких звітних періодах, одночасно з декларацією із рентної плати за спеціальне використання води, потрібно подавати копію дозволу на спеціальне водокористування та статистичну звітність № 2ТП-водгосп?

– При поданні платником рентної плати за спеціальне використання води першої податкової декларації разом з нею подається копія дозволу на спеціальне водокористування. Надалі така копія подається лише у разі внесення змін чи видачі протягом року нових дозволів на спеціальне водокористування. Це передбачено статтею 255 Податкового кодексу.

Водокористувачі, які отримали переоформлені дозволи на спеціальне водокористування, зобов’язані протягом 10 днів повідомити про це податкову інспекцію та органи водного господарства. Копія звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) з відміткою про одержання (штампом організації, що належать до сфери управління Держводагентства, яка прийняла звіт, та датою прийняття) подається платником рентної плати разом із податковою декларацією за рік.

– Підприємець має намір встановити у місті декілька білбордів. Чи потрібно платити податок за землю, на якій вони будуть розміщені? Якщо так, то на підставі чого його розраховувати?

– Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Враховуючи, що білборд – це тимчасова споруда, слід звернутись до наказу Мінрегіонрозвитку від 21.10.2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», де зазначено: підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив’язки тимчасової споруди. Перш, ніж оформлювати паспорт прив’язки, суб’єкт господарювання має отримати документи на землекористування.

Документи для отримання паспорта прив’язки мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносяться на підставі отриманих суб’єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою. Внесення таких даних без наявних документів на право землекористування тягне за собою анулювання паспорта прив’язки. Таким чином, якщо підприємець має паспорт прив’язки тимчасової споруди, то він повинен мати і правовстановлюючі документи на земельну ділянку (свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки). На основі цих документів буде розраховуватись плата за землю.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *