Яка перспектива побудови сміттєпереробного заводу і куди везти сміття з Шумська? (ФОТО)

Яка перспектива побудови сміттєпереробного заводу і куди везти сміття з Шумська? (ФОТО)

Міський голова Шумська Тернопільської області Володимир Плетюк повернувся із чеського міста Брно та італійського Больцано, де перебував у складі делегації, яка мала на меті вивчити питання поводження з побутовими відходами та можливості побудови сміттєпереробних заводів на Тернопіллі.   Про це повідомляє сайт Шумської міської ради.

745c586ed52fd141cd2eed0a8e84677a

Як зазначив Володимир Плетюк, ця проблема йому знайома, адже займався цим раніше, брав участь у відповідних семінарах та зустрічах і є ініціатором побудови такого заводу на території північної частини Тернопілля – це була основна із причин його участі у такій поїздці, яку, до слова, повністю оплатила фірма, яка займається будівництвом таких заводів. Крім того, потенційні інвестори готові працювати саме з муніципалітетами.

96a6423dab588a8e9059ed0df74f7558

Відповідаючи на закиди опонентів та коментарі у соціальних мережах, міський голова акцентував на тому, що питання будівництва заводу рано чи пізно стане реальною потребою, бо, на жаль, кількість сміття, не зменшується, а, навпаки, зростає. Його обсяги на Шумщині  недостатні для того, щоб будувати окремий завод, він має стати спільним для Шумського, Кременецького, Лановецького та Збаразького районів. І , швидше за все, не буде розташований на Шумщині, адже тут братимуть до уваги чимало аспектів, зокрема, логістику. Хоча деякі учасники зустрічі висловлювали і такі думки: а чому не в Шумську, адже це – і додаткові робочі місця, і дохід у місцевий бюджет?

1413800f82d14e57d2a14ebea42737e9

Володимир Плетюк розповів про те, що у Європі переробляють сміття у малих розмірах, більшість його спалюють, що нашим законодавством заборонено, тому тут сприяти обіцяють народні депутати, адже без внесення таких змін про реалізацію цього проекту не варто й вести мову. Що стосується екології, то заводи у Брно і Больцано оснащені відповідною системою фільтрації, і така діяльність не завдає шкоди довкіллю, при тому, що Больцано – курортне місто. А на спалюванні сміття зароблять, бо таким чином виробляють електричну та теплову енергію .

31d4f5936de60173b49f74ea3156b440

«Якщо погодитися на такий проект, потрібно вносити пропозиції у бюджет на наступний рік, тому дуже важлива тут позиція громадськості, розуміння і підтримка. Крім того, заводи у нас будуватимуть саме європейські фірми, а їхні інвестиції складуть 80 відсотків . І це – не фантазії, а реально те, що можна у нас втілити , – сказав Володимир Плетюк . – Є й інший варіант, від якого минулоріч міська рада відмовилася з фінансових міркувань . Н а Тернопіллі є фірма, яка готова вивозити від нас сміття. Але за це кожен житель має платити 10 гривень у місяць. Не важко передбачити, що тяжко буде примусити зробити це кожного мешканця, тому таку ношу доведеться нести міському бюджету. Та, можливо, з такого варіанту варто буде розпочинати, бо сміття не зникає, і навіть, якщо ідею із побудовою сміттєпереробого заводу вдасться реалізувати, для цього мине щонайменше рік».

10fdde19f6095613cddc7551cec599a3




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *