13 вересня – Міжнародний день шоколаду, День перукаря, День народження пеніциліну

13 вересня – Міжнародний день шоколаду, День перукаря, День народження пеніциліну

13 вересня – день пам’яті святого Корнилія. Святий Корнилій був римським сотником, який жив у І столітті. Він був першим язичником, який прийняв християнство після того, як йому з’явився ангел і сказав, що Бог вподобав його молитви і милостині. Ангел також наказав йому запросити апостола Петра, щоб той научив його слова Божого.

Петро прийшов до дому Корнілія в Кесарії і проповідав йому про Ісуса Христа. Під час проповіді Святий Дух зійшов на Корнілія і всіх, хто був з ним. Петро тоді христив їх у ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Таким чином, Корнілій став першим язичником, який прийняв віру в Христа.

Пізніше Корнілій став єпископом Скеврополю (сучасний Скевра в Греції) і звіщав Євангеліє серед місцевих жителів. Він також допомагав апостолу Павлу у його місіонерській діяльності. За легендою, коли Корнілія привели до язичницького храму з вимогою принести жертву ідолам, то останні розсипались разом з храмом в наслідок молитви святого. Реакція на це язичницького правителя була стандартною – святого Корнілія повинні були стратити наступного дня. Але Бог захистив свого слугу і дозволив йому померти природною смертю у глибокій старості.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 13 вересня:

1333 рік – перша згадка про Кафедральний собор Кенігсберга;

1776 рік – засновують місто Дніпро;

1788 рік – Нью-Йорк стає столицею США;

1848 рік – у Львівському університеті створюють кафедру української мови;

1902 рік – у Великій Британії вперше як доказ провини обвинуваченого використовують відбитки його пальців з місця злочину;

1922 рік – у Смірні під час різанини греків та вірмен турецькою армією починається велетенська пожежа, що триває кілька днів і руйнує християнську частину міста;

1960 рік – у США відбувається перший симпозіум біоніків;

1960 рік – президент США Дуайт Ейзенхауер підписує указ про встановлення пам’ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні;

1962 рік – Елвіс Преслі з піснею “She’s Not You” вдванадцяте очолює гітпарад Великої Британії;

1965 рік – у США виходить сингл гурту Бітлз “Yesterday”;

1968 рік – Албанія виходить з Організації Варшавського договору;

1982 рік – в аеропорті Малаги (Іспанія) зазнає катастрофи літак DC-10 рейсу 995 для авіакомпанії Spantax;

1989 рік – в Україні виявляють перших хворих на СНІД: ними виявилися дві молоді мешканки Києва;

1993 рік – підписують угоду між Ясіром Арафатом і Іцхаком Рабином про визнання Палестинської автономії.

Цього дня народилися:

1931 рік – український письменник Борис Харчук;

1961 рік – українська художниця Оксана Іванкевич.

Який день в Україні і світі

13 вересня в Україні і світі святкують Міжнародний день шоколаду. Свято було створене за ініціативи Національної асоціації кондитерів США. Дату обрали не випадково. Саме цього дня народився Мілтон С. Херші (1857 рік), який був видатним американським шоколатьє, філантропом і підприємцем. Особливих успіхів Херші досяг у виготовлені карамелі, під час виробництва якої він додавав свіже молоко. Ним була заснована компанія Lancaster Caramel Company, яка пізніше була продана самим Херші для фінансування нового підприємства – масового виробництва молочного шоколаду. В ті часи це був розкішний та ексклюзивний делікатес. Перші батончики Hershey почали з’являтися в продажі 1900 року. Цікаво, що першопрохідцями у процесі вироблення шоколаду вважаються ацтеки, які називали продукт “їжею богів”.

День позитивного мислення. Ініціатором створення такого незвичайного свята став американський підприємець, сталося це 2003 року. Позитивне мислення – це відчуття, яке з’являється у людини тоді, коли, здавалося б, все навколо проти тебе. Цей день – гарна можливість відштовхнути від себе негатив.

День перукаря. Професійне свято всіх стилістів-перукарів, які роблять наше волосся красивим, здоровим. Термін “перукар” з’явився в Німеччині, хоча нині в самій країні він не вживається, тому що вважається застарілим. Це були фахівці, що працювали з перуками. Подібні послуги однак існували ще в Стародавньому Єгипті. Саме цю країну вважають батьківщиною перших професіональних майстрів, які займалися укладанням зачісок.

День народження пеніциліну. Хоча це відкриття і було випадковим, але воно зробило революцію в сфері медицини. 1928 року Олександр Флемінг, шотландський бактеріолог, проводив дослідження в лікарні святої Марії (Лондон). Раптом він натрапив на революційну знахідку. Вивчаючи бактерії стафілокока, він залишив чашку Петрі з бактеріями на своєму лабораторному столі, забувши накрити кришкою, а сам поїхав у відпустку. Коли бактеріолог повернувся, то побачив неймовірну картину: на чашці розвинулася пліснява Penicillium notatum, яка активно пригнічувала розвиток бактерій. Флемінг визначив, що пліснява має антибіотичні властивості і здатна вбивати шкідливі бактерії, але не завдає шкоди людському організму. Так народився пеніцилін – перший справжній антибіотик.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *