21 квітня: чим цікавий та пам’ятний нинішній день

21 квітня: чим цікавий та пам’ятний нинішній день

21 квітня – день пам’яті апостолів Руфа, Агава, Іродіона, Асинкрита, Флегонта і Ерма з числа 70-ти. Апостол Іродіон народився в місті Тарса, за своє життя витерпів чимало тортур і принижень від язичників, страждав за Христову віру.

В день, коли був розіп’ятий апостол Петро, його закололи мечем. Апостоли Руф, Асинкрит, Флегонт, Ерм і Агав були єпископами в різних містах і також померли за свою віру від рук ідолопоклонників.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 21 квітня:

1519 рік – іспанський конкістадор Ернан Кортес висаджується на узбережжі Мексики з метою завоювання держави ацтеків;

1818 рік – цісар видає розпорядження, щоб навчання релігії для дітей вірних УГКЦ у Галичині та Буковині відбувалось рідною мовою;

1910 рік – комета Галлея максимально наближається до Землі;

1913 рік – спуск на воду “Аквітанії”, єдиного лайнера, який брав участь у обох світових війнах;

1920 рік – у Варшаві між Польщею та УНР підписують загальну та торгово-економічну конвенції, згідно з якими Польща визнає незалежність УНР й обіцяє їй військову допомогу;

1944 рік – починається бій під Гурбами, найбільша битва військ УПА й НКВС СРСР;

1944 рік – жінкам у Франції надають право голосу на виборах;

1960 рік – новою столицею Бразилії стає спеціально для цього збудоване однойменне місто – Бразиліа;

1996 рік – убивають першого президента Чеченської Республіки 52-річного Джохара Дудаєва;

2000 рік – у Броварах (Київська область) у житловий будинок влучає тактична ракета класу “Земля-Земля”, яку запустили військові з полігона, гине кілька людей;

2007 рік – прем’єра в Україні серії “I, Roommate” мультсеріалу “Футурама”;

2019 рік – другий тур президентських виборів в Україні – обрано Володимира Зеленського.

Який день в Україні та світі

21 квітня в Україні і світі святкують Всесвітній день кроншнепа (World Curlew Day). Щорічна подія, яка спрямована на те, щоб підвищити обізнанність про важливість збереження кроншнепа або кульона тонкодзьобого, який перебуває під загрозую знищення. Кроншнепи занесені до Червоної книги України. В XIX столітті ці птахи були широко розповсюджені, але вже в XX столітті почали швидко вимирати. За оцінками в сучасному світі їх залишилося 50-300 особин.

Всесвітній день міграції риб. Риби, що мігрують, здійснюють регулярні переміщення, щоб знаходити їжу чи розмножуватися. Сьогодні їм стало важко дотримуватися власного маршруту через появу гребель, погіршення кліматичного стану і активний вилов. Тому головною метою цієї дати є підвищення поінформованості щодо вагомості міграції риб і залучення людей до збереження річок.

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. З’явилося свято ще 2002 року, а міжнародним стало після проголошення ООН 2017 року. Головна мета цього дня полягає в збільшенні обізнаності суспільства про необхідність творчого підходу до розв’язання проблем і важливості інновацій для всебічного розвитку суспільства.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *