27 серпня – День українського сала, Міжнародний день боксу, Всесвітній день прощення

27 серпня  – День українського сала, Міжнародний день боксу, Всесвітній день прощення

27 серпня – день пам’яті пророка Михея. Пророче служіння він почав близько 778 року до Різдва Христового та пророкував 50 років. Був сучасником ще одного великого пророка Ісаї. Багато передбачень Михея стосувалися царя і Ізраїльського народу. Він бачив майбутні руйнування і набіги ворогів. Одним з перших заговорив про прихід Ісуса Христа. Мощі Михея знайшли в IV столітті н.е. у Варафсатії.

Пророк вважався захисником мулярів, особливо тих, хто займався будівництвом храмів.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 27 серпня:

1672 рік – об’єднана українсько-османсько-татарська армія, яку очолювали гетьман Петро Дорошенко, османський сулан Мегмед IV і кримський хан Селім-Гірей, здобуває фортецю Кам’янець (Кам’янець-Подільський) і вирушає на Галичину;

1783 рік – відбувається перший політ шарльєра – аеростата з оболонками, наповненими воднем;

1813 рік – Дрезденська битва, перемога Наполеона над союзною російсько-пруссько-австрійською армією;

1831 рік – Варшава капітулює перед військами фельдмаршала Паскевича, фактично поклавши край Листопадовому повстанню 1831 року;

1859 рік – свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсільванія, дає першу нафту;

1913 рік – о 18 годині 10 хвилин Нестеров на літаку “Ньєпор”-IV піднімається над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснює знамениту “мертву петлю”, що згодом починає називатися “петлею Нестерова”;

1916 рік – Королівство Румунія оголошує війну Австро-Угорщині;

1919 рік – під час наступу на Київ Армія УНР звільняє Житомир, Білу Церкву та Васильків;

1934 рік – ухвалюють постанову про заборону знищення лісу в 50-кілометровій зоні навколо Києва;

1938 рік – в Римі відбувається Другий Великий Збір Українських Націоналістів, який офіційно затверджує Андрія Мельника на посаді голови Проводу Українських Націоналістів (лідера ОУН);

1939 рік – відбувається перший у світі політ реактивного літака (He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля);

1955 рік – виходить перше видання Книги рекордів Гіннеса;

1977 рік – на Чорнобильській АЕС запускають в дію 1-й енергоблок;

1991 рік – проголошення незалежності Молдови.

В цей день народилися:

1856 рік – письменник, один з найвизначніших духовних провідників України, вчений, громадсько-політичний діяч, публіцист Іван Франко.

1902 рік – український письменник Юрій Яновський;

1941 рік – український актор театру і кіно Богдан Ступка;

1983 рік – українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, переможниця Євробачення-2016 Джамала.

Який день в Україні і світі

27 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день боксу. З сивої давнини чоловіки змагалися в кулачних боях, про що свідчать шумерські малюнки на камені (III тисячоліття до нашої ери). На Давньоєгипетських рельєфах також можна побачити бійців і глядачів. При цьому тоді билися без рукавиць, але зап’ястя перев’язували бинтами. Бокс вперше з’явився на Олімпійських іграх 688 року до нашої ери. Поєдинки в той час проходили на свіжому повітрі, суперника було заборонено утримувати руками, раундів не було — бій закінчувався повною поразкою одного з учасників. Відродження боксу, як виду спорту, розпочалося в Англії XVII століття, адже аристократи дуже цікавилися античними традиціями, зокрема і боями. Першим чемпіоном Англії став Джеймс Фігг 1719 року. Він залишався непереможним 15 років.

Всесвітній день прощення. Прощення майже у всіх світових релігіях є одним з основних постулатів. Деякі з вірувань акцентують увагу на прощенні Богом гріхів людства, а інші закликають прощати один одного. Згідно з християнським вченням, вірянин має духовний обов’язок прощати інших. А першоджерелом прощення є Бог. Завдяки стражданням Ісуса Христа кожен грішник, який розкаявся, може отримати прощення. В церковній традиції прощення прийнято отримувати від священника через спеціальні ритуали.

День українського сала. Сало для України вважається національним продуктом. Воно не лише смачне, але й досить корисне. І користь сала підтвердили експерти. Відомо, що в ньому містяться вітаміни А, E, D, F, а також мікроелемент селен. Найбільшою перевагою сала є наявність арахідонової кислоти, яка допомагає стимулювати роботу мозку і серцевого м’яза, виводить зайві холестеринові згустки, покращує роботу нирок.

Міжнародний день лотереї. Слово “лотерея” походить від фінської мови і означає “жереб”. Існує лотерея з давніх часів, а особливо широке розповсюдження отримала в Європі в кінці XV століття. Першу відому людству лотерею провели в лютому 1466 року. Тоді вдова бельгійського художника Яна Ван Ейка на честь 25 річниці смерті свого чоловіка влаштувала благодійний захід, на якому кожен учасник купував квиток і міг за номером квитка виграти приз. Всі зібрані кошти пішли на допомогу бідняків з міста Брюгге.

День шахтаря в Україні. Прийнято вітати людей цієї суворої професії. Найбільш видатні трудівники отримують різні нагороди та подяки. Також прийнято вшановувати пам’ять тих шахтарів, які загинули в забоях під час вибухів чи завалів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *