9 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

9 жовтня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній День пошти, День астрономії, День цікавих подій, Всесвітній день мігруючих птахів, День “Я люблю пряжу”, Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги.

В Україні – День ріелтора, у Вірменії – День Єревана, День святих перекладачів, в Монголії – День посадки дерев, в США – День пожежної безпеки, День запліснявілого сиру, День рознощика газет, День пива і Піци, День кросівок, День шахів, День нанотехнологій, День сімейного боулінгу, в Італії – качиний фестиваль, в Японії – Осінній фестиваль в Такаямі, в Південній Кореї – Міжнародний фестиваль феєрверків в Сеулі, День корейського алфавіту, День хангиля, в Іспанії – День валенсійського спільноти, в Румунії – день пам’яті жертв Голокосту, в Уганді – День Незалежності, в Перу – День Національної Гідності, в Болівії – День святого Ернесто, в Еквадорі – День незалежності Гуаякіля.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1780 році на береги Атлантики обрушився Великий ураган, відомий як ураган Сан-Каліксто II – найбільш смертоносний ураган за історію спостереження Північноатлантичного басейну. Жертвами урагану, що вирував з 10 по 16 жовтня, стали понад 27,5 тисячі осіб на Малих Антильських островах Карибського моря.

У 1963 році сталася катастрофа на півночі Італії, на греблі Вайонт: в чашу водосховища ГЕС обрушився зсув, викликавши хвилю висотою 90 метрів. В результаті було затоплено місто Лонгароне. Загинули, за різними даними, від 2 до 3 тисяч осіб.

У 2000 році Вашингтонська Бібліотека Конгресу отримала найбільше у своїй 200-річній історії пожертвування – 60 мільйонів доларів від мільярдера Джона Клуджа.

У 2009 році президент США Барак Обама був удостоєний Нобелівської премії миру.

Яке нині церковне свято

Православна церква 9 жовтня вшановує пам’ять апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Інші назви свята: “Богослов”, “Іван-подорожній”, “Шептун покровний”. У народному календарі день святого апостола Іоанна відзначають двічі на рік, називаючи Івана травневого – пшеничником, а Івана осіннього – Богословом. У народі йому моляться перед відправленням в довгу дорогу, оскільки вірять, що дороги зазвичай притягують нечисту силу.

Що  не можна робити

Не сваріться, не бажайте нікому зла і не допускайте поганих думок – це може обернутися для вас бідою.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

пішов дощ зі снігом – буде три потепління в січні; 

теплий сонячний день – майбутній червень буде холодним і дощовим;

раптовий вітер – скоро будуть опади. 

Іменини

Іменини у Єфрема, Івана, Тихона, Володимира, Дмитра та Миколи, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *