А ось і молода капуста! Готуємо запіканки, шарлотку, котлети і не тільки

А ось і молода капуста! Готуємо запіканки, шарлотку, котлети і не тільки


Навесні саме час насититися вітамінами завдяки свіжим овочам і зелені. Наприклад, молода капуста є справжнім вітамінним зарядом. Вітаміни С, А, В1 і В2, Р, К, нікотинова кислота, а також клітковина і мікроелементи — все це є в ній. Вона майже не містить крохмалю і сахарози, тому страви з молодої капусти смакуватимуть навіть діабетикам. А низька калорійність овоча сподобається тим, хто прагне скинути зайві кілограми, набуті під час затяжного карантину. Капуста захищає від появи виразок, розвитку онкології, втрати зору. Благотворно впливає на травну систему, виводить шлаки, токсини і холестерин.
Сьогодні розповідаємо, що можна приготувати з молодої капусти. А це не лише салат, а й багато інших страв – крем-суп, запіканка, конвертики, шарлотка і навіть котлет

Крем-суп з молодою капустою

Потрібно: 200 г молодої капусти, 3 картоплини, 1 морква, 2 плавлених сирки, 1 пучок кропу, 2 зуб. часнику, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Приготування: у велику каструлю влити 2 – 2,5 л води або ще краще бульйону. Довести до кипіння, а тоді додати дрібно нарізані моркву і картоплю. Коли вони приготуються, додати нашатковану молоду капусту і сирки. Туди ж відправити подрібнений часник і кріп. Приправити суп за смаком. Після того, як сирки розплавляться, суп слід готувати ще хвилин 5 хвилин і перемолоти блендером.

Котлети з молодої капусти

Потрібно: 1 кг молодої капусти, 1 цибулина, 100 г манки, 100 г пшеничного борошна, 2 зуб. часнику, 1 пучок кропу, 2 ст. л. панірувальних сухарів, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Приготування: довести воду до кипіння у великій каструлі, посолити її. Опустити в каструлю молоду капусту, розрізану на 4 частини, та готувати до м’якості. Дістати капусту з окропу, пропустити через м’ясорубку. Більшу частину рідини від капусти потрібно відтиснути. Окремо промити зелень та просушити. А тоді подрібнити разом з часником. Всі інгредієнти перемішати з капустою. Приправити масу за смаком і ретельно вимісити. Тепер додати до фаршу борошно і манку. Знову все перемішати. Залишити фарш на 10 хв. З суміші зробити невеликі кульки та присипати кожну сухарями. Обсмажити на олії.

Конвертики з молодої капусти

Потрібно: 1 кг молодої капусти, 3 яйця, 350 г твердого сиру, 200 г шинки, 1,5 скл. панірувальних сухарів, олія, сіль і перець чорний мелений за смаком.
Приготування: довести воду до кипіння у великій каструлі, посолити. Покласти у воду качан молодої капусти і варити не більше 7 хв. Потім дістати і дати йому охолонути. Остиглу капусту розділити на листки. Сир і шинку нарізати однаковими тонкими пластинками 2:1. У центр листка поставити сир, шинку і знову сир. Загорнути лист конвертиком. Окремо збити яйця, дати сіль та перець. Кожен конвертик вмочити в суміш та обкачати в сухарях. Закуску з капусти обсмажити на розігрітій олії з обох боків.

Шарлотка з капусти

Потрібно: 600 г молодої капусти, 150 г борошна, 3 яйця, 125 г вершкового масла, 180 г сметани, 3 ст. л. майонезу, 2 ч. л. розпушувача, сіль і перець чорний мелений за смаком.
Приготування: молоду капусту нашаткувати соломкою середньої величини. Посолити за смаком і перемішати з розтопленим вершковим маслом. Масу перекласти у форму для запікання. Майонез змішати зі сметаною і розпушувачем, додати сіль і яйця. Вимісити все до однорідного стану. Сметану і майонез можуть замінити 100 мл кефіру. У яєчну суміш просіяти борошно. Вимісити тісто, яке по консистенції повинно нагадувати густу сметану. Перелити його на капусту у формі. Випікати пиріг у розігрітій до 180 градусів духовці 40-50 хв.

Сирна запіканка з капустою

Потрібно: 400 г молодої капусти, 400 г сиру, 4 яйця, 0,5 пучка зеленої цибулі, 0,5 ч. л. солі, 30 г вершкового масла, сіль і перець чорний мелений за смаком.
Приготування: капусту нашаткувати тонкою соломкою. На сковороді розтопити вершкове масло. На ньому протушкувати капусту до м’якості, посолити і поперчити її. Окремо за допомогою міксера збити сир і 3 яйця з додаванням солі та перцю. За цей час зварити круто яйце та залишити остигати, а тоді порізати його. Змішати яйце з капустою. Шматочком вершкового масла змасти форму для випікання. На дно викласти половину сирної маси. Поверх неї висипати всю капусту. Начинку накрити рештою сирної маси. Готувати запіканку в розігрітій до 180 градусів духовці 40-45 хв. Прикрасити зеленню.

Лазанья з молодої капусти

Потрібно: 125 г вершкового масла, 1 головка молодої капусти, натертий твердий сир.
Для начинки: 2 ст. л. олії, сіль, 3 ст. л. подрібненої томатної м’якоті, 500 г курячого фаршу, 2 невеликі цибулини, 4 зубчики часнику, 150 г хлібних крихт, 2 морквини.
Для соусу: 100 мл вершків жирністю 9%, 1 яйце, 75 г натертого твердого сиру.
Приготування: моркву, цибулю і часник очистити і дрібно нарізати. Розігріти олію і обсмажити овочі, помішуючи, 6−7 хв. Покласти курячий фарш і готувати, розминаючи грудки, 8 хв. Зняти з вогню, перекласти в миску і дати охолонути. Додати в начинку томатну м’якоть (або ложку томатної пасти) і хлібні крихти. Приправити сіллю і перцем, перемішати. Капусту вимити, акуратно вирізати качан, листя розібрати. Опустити листя в киплячу підсолену воду на 3 хв., вийняти, розкласти на рушник і дати обсохнути. У мисці змішати вершки, яйце і сир для соусу. У кухлику розтопити вершкове масло. Форму для запікання злегка змастити розтопленим маслом, викласти приблизно чверть капустяного листя, знову скропити малом, розподілити рівним шаром третину начинки. Покласти ще один шар капустяного листя, змастити маслом, викласти половину, з тієї, що залишилася, начинки, повторити шари ще раз. Останній шар має бути капустяним. Розігріти духовку до 180 °C. Залити вершковим соусом, накрити фольгою і запікати 15−20 хв. Вийняти, зняти фольгу, посипати натертим твердим сиром (найкраще пармезаном) і запікати до утворення золотистої скоринки ще 3−5 хв.

Заливний пиріг

Потрібно для начинки: 450−500 г молодої білокачанної капусти, невеликий пучок кропу, трохи свіжого чебрецю і кінзи, 3 варені яйця, сіль, мелений чорний перець.
Для тіста: 160 г вершкового масла + 15 г для форми, 200 мл кефіру, 200 мл сметани жирністю від 20%, 2 ст. л. цукру, ½ ч. л. солі, 2 яйця, 280 г борошна, 1,5−2 ч. л. розпушувача, панірувальні сухарі.
Приготування: нашатковану капусту злегка обсмажити на маленькому вогні на сухій пательні, додати нарізану зелень кропу, кінзи і чебрецю, посолити, поперчити, дати трохи охолонути і додати нарізані кубиками варені яйця. Вершкове масло розтопити, перемішати з кефіром і сметаною, додати цукор і сіль. Яйця збити окремо і обережно влити в отриману масу. Борошно перемішати з розпушувачем і потрохи всипати в рідке тісто, помішуючи, краще міксером. Змішати на однорідну масу. Форму діам. 24- 25 см змастити маслом і злегка присипати сухарями. Влити у форму половину тіста, викласти начинку і рівномірно розподілити її. Знову вилити тісто, розрівняти. Поставити в заздалегідь розігріту духовку і випікати при 200 °C (можна спершу в режимі «низ» 10−15 хв., а потім «верх і низ»). Готовність перевірити паличкою або сірником — має залишитися сухим. Вийняти пиріг з духовки і дати йому трохи охолонути, 20 хв. Якщо хочете м’яку скоринку, накрити зверху рушником, якщо хрустку — не накривати! Охололий пиріг викласти на тарілку, можна прикрасити кунжутом. Подавати гарячим або холодним.

Капуста в клярі
Потрібно: 500 г молодої капусти, 2 яйця, 2 ст. л. борошна, кріп, 50 мл олії, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.
Приготування: відокремити листя капусти і пробланшувати в киплячій воді 1-2 хв. Дістати капусту з окропу і дати стекти та охолонути. Яйця збити з сіллю, перцем і подрібненим кропом. Листя капусти обмокнути в борошно, потім в яйце і обсмажити в розігрітій олії з двох боків до рум’яності.

Тушкована капуста з рисом
Потрібно: капуста білокачанна – 700 г, рис – 150 г, цибуля ріпчаста – 1 шт., морква – 2 шт., сік томатний – 100 мл, олія соняшникова – 50 г, сіль за смаком, перець горошком.
Приготування: цибулю, моркву очищаємо і нарізаємо крупно. Обсмажуємо на соняшниковій олії. Далі додаємо нашатковану капусту. Злегка підсмажуємо її. Коли капуста трохи присмажилася, додаємо томатний сік і спеції. Перемішуємо. Зменшуємо вогонь до мінімуму. Додаємо промитий рис і воду (удвічі більше, ніж рису). Закриваємо кришкою і тушкуємо до готовності.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *