Більшість людей вважають, що ніхто з політиків не зробив нічого важливого для України в цьому році

Більшість людей вважають, що ніхто з політиків не зробив нічого важливого для України в цьому році

Міграція у світі, трудова в тому числі, стала звичним явищем. Наша країна посіла восьме місце у світі за кількістю емігрантів. І це ще не все. Рекорд за останні 11 рокiв: протягом десяти місяців з України виїхали й не повернулися понад 600 тисяч наших співвітчизників.

Судячи з показників 2021-го, можна очікувати: якщо у листопаді-грудні не буде масового повернення українців додому, то сукупне негативне сальдо за 11 років становитиме понад 3,3 мільйона осіб, йдеться у повідомленні Опендатамедіа.

Як відомо, чимало українців, переважно це стосується заробітчан, повертається додому лише на великі свята.

Найперша причина, чому люди їдуть за кордон, фінансова. Для прикладу, у цьому році в половини українців погіршилося фінансове становище. Такі дані соцдослідження «Підсумки-2021 та прогнози-2022», яке провів Український інститут майбутнього спільно з соціологічною компанією New Image Marketing Group. Такий показник свідчить про те, що число бажаючих залишити рідні терени зростатиме.

Так уже склалося, що українці часто вирішують проблему з працевлаштуванням переважно самостійно. Їдуть в чужі краї на заробітки, незважаючи на карантин через Covid-19 та складнощі, які виникають під час перетину кордону.

Частина трудових імігрантів працювали б удома. Але когось не влаштовує мала платня, іншого – високі податки, ще когось – соціально-економічна та політична ситуація загалом.

А пенсіонери, які мають трохи здоров’я, їдуть підзаробити, бо отримують мізерні виплати…       

До речі, цікава оцінка народу щодо діяльності «слуг». Майже 60 відсотків українців вважають, що ніхто з вітчизняних політиків не зробив нічого важливого для України в 2021 році.

…У році 2022-му в плані соціального аспекту українців, зокрема, очікують підвищені тарифи, ріст цін та куці збільшення прожиткового мінімуму. Його величина в новому році буде змінюватись двічі. Щоправда, на 1 січня 2022-го розмір залишиться на рівні 2393 гривні ($87). Із 1 липня прожитковий мінімум становитиме 2508 гривень (плюс 115), з 1 грудня – 2589 гривень.

Також українцям змінять правила виходу на пенсію. Вже з січня 2022-го, щоб вийти на пенсію у 60 років, необхідно мати 29 років трудового стажу. До вказаної дати було 28 років. А в 2023-му для виходу на пенсію треба буде 30 років стажу, згодом ця норма зросте до 35 років.

І ще. У нашій країні, не зважаючи на хороші врожаї, може виникнути дефіцит хліба. Асоціації хлібопекарської галузі вже звернулися до президента й Кабміну з проханням забезпечити пільговий газ для стабільності виробництва. Вони заявили: зростання ціни на голубе паливо, сировину та інші витрати призводять до збиткової діяльності хлібопекарських підприємств. Бо за рік тарифи на газ для бізнесу зросли майже вдесятеро. А в січневому контракті ціна сягнула 52 тис грн за тисячу кубів. За таких контрактів частина ринку вже працює «‎в нуль»‎, або отримує збитки.

«Такий стан речей найближчим часом невідворотно спровокує перебої в виробництві хліба та його постачанні в заклади торгівл. А це – неминуче виникнення соціальної напруги в суспільстві та інших негативних наслідків економічного й соціального характеру», – пишуть асоціації у листі до уряду й президента. І просять уряд втрутитися у ситуацію та виділити хлібопекарським підприємствам частину пільгового газу, або ж надати фінансову допомогу. До речі, одним із рекордсменів з подорожчання серед продуктів в Україні став хліб.

Згадані та багато інших фактів, власне, й спонукають людей шукати кращої долі в світах. Із надією у 2022-ий рік дивиться лише третина наших співвітчизників…

Ольга ЧОРНА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *