“Братній російський народ”: як Москва анексувала українську церкву (ВІДЕО)

Москва не має повноважень вирішувати чи надавати автокефалію український церкві чи ні. Для цього є Константинополь, так відповіли у православному центрі світу на критику Москви.

А російський патріархат розлючений на Константинополь за те, що той визнав право на автокефалію для української церкви. І навіть пригрозив відколотися від материнської.

У 988 році Володимир Великий хрестив Київську Русь.

Князь Володимир поклав початок єдиної російської нації, фактично проклав дорогу будівництва сильного централізованої російської держави, – заявив перзидент Росії Володимир Путін.

Росія претендує на Володимира Великого, але забуває, що князь хрестив Київську Русь саме в Києві і тоді про Москву навіть ніхто не чув. Бо її ще не існувало. А ще постійно наші сусіди забувають про те, що це не Українська церква відкололася від Московської, а навпаки.
У 15 столітті від Київської Митрополії відокремилися Московська єпархія, а потім 141 рік домагалася визнання.

Єремія II Константинопольський він приїхав в Москву. На той час Бюорис Годунов, який займався ідеалогічним оформленням і керував державою. Він його півроку утримував фактично під арештом, під загрозою вбивства Єремія II вимушений був підписати грамоту про визнання Московського патріарха. Наново висвячували його в патріархи,
– розповів релігієзнавець Олександр Саган.

А далі правдами і неправдами, грошима і дарунками намагалися підпорядкувати Київську митрополію Москві. У 17 столітті Вселенський патріарх Діонісій видав грамоту, якою начебто українську церкву передавали російській. Документ згодом визнали недійсним.

За три, сорок соболів. Тобто за 120 шкурок соболів і 200 червоних. Це були величезні гроші він передав у тимчасове підпорядкування Київську митрополію, в оренду. Але Вселенський патріарх поступив неправильно. Не по законах. І це підтверджує той факт, що через рік був скинутий з престолу,
– наголосив релігієзнавець Сергій Здіорук.

І саме цю історію за зачиненими дверима Варфоломій нагадував Кирилу. Той попрямував до Констянтинополя з надією, що вмовить Вселенського патріарха не надавати автокефалію українській церкві. Розлючений, ледь приховуючи емоції зі Стамбула повертався ні з чим.

В Москві емоції Кирила не вщухли, ображений на Варфоломія оголосив про те, що Московський патріархат хоче відколотися від материнської церкви. Але релігієзнавці нагадують, що історія вже знала подібні випадки.

У 1996 році Москва оголошувати про розрив з Константинополем. Через визнання незалежної Естонської церкви. Проте ображалася Росія не довго.

Процес створення незалежної від Москви Української церкви невідворотний. Це лише питання часу, Варфоломій уже відправив в Україну двох посланців для підготовки надання автокефалії.

Що таке автокефалія?
Це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної Церкви, що очолюється патріархом або архієпископом чи митрополитом.

Автор: Альона Чернецька.

Джерело: 24 канал.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *