Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації знаходиться у мальовничому куточку Борщівського краю. Сьогодні це – провідний спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, де фахівці надають увесь спектр оздоровчих послуг. А починалося все із занедбаної, непристосованої будівлі колишньої молочарні, де 1 квітня далекого 1947 року відкрили сільську дільничну лікарню на 10 ліжок із пологовим відділенням. Нині заклад не впізнати, це сучасна багатофункціональна лікарня, де щороку впроваджуються новітні технології, покращуються умови перебування пацієнтів, збільшується кількість оздоровлених. І найбільша заслуга у цьому, безперечно, керівника закладу, кандидата медичних наук, Заслуженого лікаря України Любомира Васильовича Синоверського.
У день відзначення 70-річного ювілею, 20 квітня, до Більче-Золотого з’їхалися фізіотерапевти та реабілітологи з усієї області, які взяли участь у науково-практичній конференції. Завітали також медичні працівники, колишні і теперішні, мешканці села, пацієнти. Гості ознайомилися із закладом, побачили умови, які створені для людей.
– Ця лікарня – приклад того, як в одному з найвіддаленіших куточків області можна створити сучасний, європейського рівня медичний заклад, потрапити у який є черга, – зауважив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Переконаний, що лікарі, присутні керівники інших медичних установ переймуть для своєї діяльності ось такий позитивний досвід. Адже основне – це результат.
Кожен міг помилуватися картинами Заслуженого художника України з Тернополя Миколи Пазізіна, різноманіттям вишиванок, люб’язно наданих Борщівським краєзнавчим музеєм.
Головний лікар Любомир Синоверський ознайомив присутніх з історією закладу, його роботою та планами на майбутнє. Згадав тих, хто у відповідний період доклався до розбудови лікарні. У свій час її керівниками були Ніна Булдакова, Емануїл Ходоровський, Мирослав Боднар, Іван Рижевський, Григорій Щур. Суттєвих змін лікарня зазнала з приходом талановитого організатора, Заслуженого лікаря України Володимира Вершигори. За роки його керівництва було проведено реконструкцію старих приміщень, збудовані нові корпуси…
Сьогодні у лікарні одночасно можуть оздоровитися 200 чоловік, як дорослі, так і діти. У закладі функціонує 5 відділень, зокрема: терапевтичне, травматологічне, неврологічне, кардіологічне і педіатричне. Є також ліжка для пацієнтів з наслідками захворювань й травм спинного мозку. У 2015 році у лікарні створене відділення для реабілітації учасників АТО та членів їх родин. Загалом щорічно у Більче-Золотому оздоровлюється більше 5 тисяч пацієнтів, до послуг яких майже сотня різних видів лікувальних процедур.
Останнім часом тут зроблений капітальний ремонт приміщень, зокрема відділення болотолікування, створені палати поліпшеного планування, введено в дію обладнання для циркулярного, висхідного душу, а також душу «Шарко» і «Віші» тощо. Встановлено комп’ютерну мережу лікарняних відділень і бухгалтерії. У закладі є басейн, великий спортивний зал із тренажерами. Медичний персонал постійно впроваджує нові методи реабілітації.
Звісно, як зазначив Любомир Синоверський, у них є ще чимало планів, аби поліпшити надання медичних послуг. Насамперед, це придбання для палати інтенсивної терапії кардіологічного відділення дефібрилятора і кисневої маски, апаратури для СРАР-терапії. Потребує продовження робота з реконструкції очисних споруд. У планах також встановити закриту геліосистему на основі всесезонних вакуумних сонячних колекторів й таким чином завершити модернізацію системи гарячого водопостачання. Зрозуміло, на ці всі проекти потрібні немалі кошти, тому у закладі сподіваються на підтримку влади.
А потім лунали вітання. Віктор Овчарук нагородив грамотами та відзнаками обласної ради працівників лікарні, висловив подяку її керівнику, депутату обласної ради Любомиру Синоверському, який зумів разом з колективом створити престижний медичний заклад. Від депутатського корпусу голова облради вручив лікарні подарунок – спеціальний інвалідний візок, який полегшить надання пацієнтам певних водних процедур. Ювілярів також вітали начальник департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук, ректор ТДМУ, професор Михайло Корда, голова Більче-Золотецької громади Галина Огородник, керівники лікувальних закладів, колеги, пацієнти…. Благословив на подальші добрі справи священик УПЦ КП о. Юрій і подарував ікону «Благодатне небо». Зрозуміло, свято було уквітчане весняними квітами.
Линули чарівні мелодії від місцевого аматорського народного гурту української пісні «Більчанки» та вокалістів із Тернопільської філармонії.