За корисністю смородина не поступається популярним ягодам годжі та в помірних дозах надзвичайно корисна. Проте, не завжди й не всім.
Смородина – одна з найпоширеніших в Україні ягід. Вирощувати її на дачі або у дворі дуже просто, тому в багатьох біля дому ростуть смородинові кущі.
Чим корисна
Її вживають при застуді, захворюваннях кишечника, зниженому імунітеті. У цій ягоді міститься величезна кількість вітаміну С – до 570 мг в 100 г. Це в десять разів більше, ніж у лимоні. У цій ягоді багато клітковини і мало цукру, тому вона ідеальна для схуднення.
У смородині багато різних кислот, ефірної олії і пектину. Ці речовини корисні для мікрофлори кишечника. Високий вміст кумарину і вітаміну С робить її корисною для зміцнення судин, зниження ризику серцевих захворювань.
Кому не можна
У невеликих дозах ця ягода корисна, але з’їдати її занадто багато не рекомендується. Через високий вміст кислоти вона протипоказана для людей з виразкою, гастритом, панкреатитом. Навіть здоровій людині надлишок кислоти може нашкодити. Не варто їсти понад 100 грамів ягоди за один раз.
Кумарин в смородині сприяє розрідженню крові, що корисно людям зі схильністю до тромбозів. Однак в дуже великих дозах ягода може підвищити ризик відриву тромбу. Чорну смородину не варто давати маленьким дітям, оскільки вона є сильним алергеном.