Командно-штабні навчання на Тернопільщині: підготовка до реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду

Командно-штабні навчання на Тернопільщині: підготовка до реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду

20 грудня на Тернопільщині відбулися командно-штабні навчання з підготовки органів управління, сил та засобів Тернопільської міської субланки Тернопільської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до реагування на загрозу виникнення надзвичайних ситуацій в зимовий період.

Захід організовано з метою вдосконалення рівня взаємодії, координації та підвищення готовності екстрених служб й органів управління до реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з припиненням постачання тепла, газу та електроенергії на об’єктах критичної інфраструктури.

Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС України в області.

Учасники навчань відпрацювали алгоритми дій, спрямовані на подолання наслідків змодельованої надзвичайної ситуації та вжили заходів для організації життєдіяльності населення громади.

На місці події працювали аварійні бригади, мобільна група ДСНС, штаб з ліквідації надзвичайної ситуації Тернопільської міської ради, до якого увійшли представники екстрених служб міста. Керівництво ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації здійснювалось за допомогою телекомунікаційних систем з Центру управління надзвичайними ситуаціями.

Мешканців будинків оповістили про припинення централізованого постачання тепла та води й запропонували перейти до мобільного «Пункту незламності», розгорнутого рятувальниками. Організували надання допомоги маломобільним верствам населення.

За допомогою теплової гармати рятувальники забезпечили температурний режим у будинку. В свою чергу, спеціалізовані служби здійснили аварійне скидання теплоносія з внутрішньобудинкових систем тепло- та водопостачання. А співробітники національної поліції, спільно з військовослужбовцями Нацгвардії організували охорону громадського порядку.

У «Пункті незламності» постраждалі від наслідків надзвичайної ситуації могли пройти реєстрацію, зігрітися, випити гарячого чаю, отримати екстрену психологічну та невідкладну медичну допомогу. Далі їм пропонували переміститися до тимчасового пункту розміщення евакуйованих, який розгорнули на базі місцевої загальноосвітньої школи, де для населення організували мобільні пункти харчування та відпочинку, медичної та психологічної допомоги.

Також за легендою навчання, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди на одному з виїздів з міста утворився масштабний транспортний затор. Для надання допомоги людям на базі регіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області розгорнули стаціонарний пункт обігріву.

Окрім цього проведено відпрацювання дій з моделюванням ситуації щодо реагування на повідомлення про влучання ворожої ракети. На місці події працювали співробітники ГУ НП в Тернопільській області та Тернопільського НДЕКЦ МВС, які провели обстеження місця влучання, ідентифікацію вибухонебезпечного предмета та виконання процесуальних дій.

По завершенню навчань відбулось підбиття підсумків заходу, вказано на основні аспекти при виконанні подібних аварійно-рятувальних робіт, наголошено на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма службами цивільного захисту, для забезпечення максимальної безпеки людей.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *