Коронавірус у пансіонаті для літніх людей, у «Тернопільводоканалі» і на заводі: в області зареєстрували три активні спалахи COVID-19

Коронавірус у пансіонаті для літніх людей, у «Тернопільводоканалі» і на заводі: в області зареєстрували  три активні спалахи COVID-19

Один з них у Петриківському обласному геріатричному пансіонаті. Тут виявлено 23 випадки коронавірусу, один з яких – у медичного працівника. У закладі проживає 160 підопічних та працює понад 80 осіб. Сьогодні заклад на ізоляції. Інший спалах – у Чорткові. Лабораторно підтверджено 33 випадки захворювання у філії ТОВ «СЕ Борднетце Україна». У приміщенні проведено дезінфекцію. Посилено протиепідемічні заходи.

Третій спалах зареєстровано у КП «Тернопільводоканал» – 10 лабораторно підтверджених випадків.

Загалом в області зареєстровано 9 спалахів COVID-19, шість з яких ліквідовані.

Петриківський обласний геріатричний пансіонат 14 днів перебуватиме на ізоляції. Таке рішення прийняли під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Усього в закладі перебувають 160 осіб і 80 працівників. Наступні два тижні, за словами Труша, геріатричний центр буде закритий для відвідувань, за цим буде стежити поліція. На території будуть постійно проживати 25 працівників.

 

«Стан більшості хворих задовільний. Один підопічний у важкому стані, проте його стан не пов’язаний з захворюванням на коронавірус. Пацієнта переведено на стаціонарне лікування, – наголосив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш. – Інше рішення комісії стосувалося відкриття обласної університетської лікарні для надання допомоги хворим на COVID-19».

Очільник області акцентував, що таке рішення прийнято у зв’язку з нестабільною ситуацією із поширенням в області COVID-19 та збільшенням випадків госпіталізації хворих у важких станах.

Начальник департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський поінформував, що геріатричний пансіонат забезпечений продуктами харчування й лікарськими препаратами у достатній кількості.

«Розмежовано хворих і здоровий підопічних пансіонату. Також забезпечуємо персонал усіма необхідними засобами індивідуального захисту. Окрім цього прийнято рішення про додаткове забезпечення захисними костюмами й масками», – зазначив Вадим Боярський.

 

Аби запобігти розповсюдженню інфекції, правоохоронці вжили ряд превентивних заходів.  З понеділка, 10 серпня, співробітники Тернопільського відділення поліції виставили карантинний пост на в’їзді в пансіонат.

Основна мета – контроль за дотриманням протиепідемічних норм та унеможливлення потрапляння сторонніх осіб на територію закладу. Також поліцейські провели профілактичні бесіди з керівництвом та  працівниками геріатричного будинку щодо неухильного дотримання обмежувальних заходів.

Станом на 11 серпня у Тернопільській області 142 особи перебувають на стаціонарному лікуванні, з них 31 – у важкому стані. Також зареєстровано 173 особи з підозрою на COVID-19, з яких 3 – у важкому стані.

«Майже 90% хворих, які поступають – з пневмонією. Зайнятість ліжок становить 29,3% – це невисокий показник завдяки спільній роботі лікарів сімейної медицини й медичних закладів, адже багато хворих перебувають на амбулаторному лікуванні», – наголосив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук.

До слова, станом на 11 серпня в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР  у 3374 людей  виявили коронавірус. З них – 3089 дорослих, 285 дітей, 44 випадки – летальні.  Видужало 2177 осіб.

 


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares