Чорниці збережуть зір і подовжать молодість
Хто піклується про свій зір, у жодному разі не має забувати про чорниці. Недарма вони входять до складу багатьох препаратів, дія яких спрямована на поліпшення зору. Проте, на цьому користь чорниць не закінчується, вони мають протизапальну та антисептичну дію, покращують обмін речовин. Свіжі ягоди рекомендується вживати при розладах кишечника та шлунку, а також при подагрі, ревматизмі та інших запальних процесах. Вони є чудовим джерелом антиоксидантів та вітамінів і здатні сповільнити процеси старіння. Ефективним є і зовнішнє застосування чорниць: їх товчуть і прикладають до ран, прищів, опіків тощо. Достатньо буквально склянки на день, аби відчути на собі цілющий вплив цих ягідок.
Смородина – підтримка та відновлення для організму
Смородина буває кількох видів: чорна, червона й біла. І всі вони мають корисні властивості. Зокрема, чорна знижує кров’яний тиск, а також позитивно впливає на стан всієї серцево-судинної системи. А завдяки червоній та білій можна позбутися дефіциту вітаміну С. Також ці ягоди ефективні в боротьбі з застудами та інфекціями. Червона смородина допомагає боротися з втомою, ефективна проти поганого настрою, тонізує й підвищує апетит. Уся смородина багата на вітаміни Е, D та групи В. Відомо, що ці вітаміни не тільки допомагають справлятися з депресією, безсонням і втомою, а й поліпшують стан волосся, шкіри ти запобігають появі зморщок.
Малина – найліпший засіб від застуди
Улюблена багатьма малина з давніх часів відома як чудовий жарознижувальний засіб. Також ягоди малини наділені антисептичними та болезаспокійливими властивостями, поліпшують кровотворення, зміцнюють судини. У малині міститься велика кількість аскорбінової кислоти, яка зберігається в ягодах, навіть якщо їх варити. Крім того, вона багата на пектин, який знижує рівень холестерину в крові.
Чудодійна шовковиця
Як й інші ягоди цього сезону, шовковиця містить залізо й допоміжні вітаміни В12 та фолієву кислоту, які сприяють кровотворним процесам. Крім того, ягоди шовковиці зміцнюють судини, знімають набряки, заспокоюють серце. Для уникнення набряклості під час вагітності, ниркових хворобах чи захворюваннях серцево-судинної системи рекомендується з’їдати не менше 100 г ягід на день. До того ж сік шовковиці має відхаркувальну, потогінну й сечогінну дію, регулює діяльність кишечника. А в разі зовнішнього застосування виявляє ранозагоювальну й бактерицидну дію. На жаль, під час приготування варення з ягід близько 80% корисних речовин втрачається. Тому нічого не залишається, як наїстися шовковиці вдосталь та насушити.