Колекція скульптур і картин відомого британського митця українського походження Миколи Солонера повертається на батьківщину. Незабаром їх можна буде побачити у виставкових залах Вишнівецького палацу.
Ще минулого року між Національним заповідником «Замки Тернопілля» і митцем зав’язалась співпраця та виникла ідея прокласти мистецький міст між Україною і Англією. Невипадково для її реалізації було обрано Вишнівецький палац – один з кращих ансамблів України, пам’ятку національного значення.
Микола Солонер народився в Тернополі та вже 25 років живе і працює в Англії. Він відомий у Британії та світі скульптор, його твори виставлялись в багатьох відомих галереях, таких як Opera Gallery (Лондон), Victoria and Aibert Museum (Лондон), Palazzo Velli Expo (Рим). У 2019 році митець брав участь у Фестивалі українського мистецтва у Римі та Венеційському бієнале, він член англійського королівського клубу митців Chelsea Arts Clube.
До святкування 30-річчя незалежності України у Вишнівецькому палаці готується відкриття виставки, а надалі – й студії Миколи Солонера. Студія стане особистим мистецьким простором, де пан Микола працюватиме над новими роботами. На виставці будуть представлені 45 скульптур і колекція композицій «Радість життя», які автор перевіз із Лондона.
Роботи будуть виставлені у трьох залах. Стіни залів прикрашатимуть картини автора, зокрема окрасою виставки стане картина-скульптура «Білий лицар», що була представлена в Opera Gallery. Це поєднання скульптури і картини. На задньому плані – авторські візерунки, на передньому – Білий лицар, що тримає в руці скульптуру богині. Вбрання лицаря прикрашають скляні ґудзики, пришиті до полотна. Акцент зроблений на обличчі Білого лицаря, яке виконане у стилі пазлфаунізму.
На виставці будуть роботи різних періодів творчості Миколи Солонера. Її основу складуть авторські скульптури з глини та гіпсу виконані у стилі пазлфаунізму (стиль, що передбачає довільне розташування символів тварин, які, наче пазли, утворюють єдиний твір мистецтва). Їх потрібно розглядати зблизька, адже вони мають багато деталей.
Більшість скульптур будуть без назв. Автор заохочує відвідувача самостійно доміркувати і зрозуміти, що він хотів передати цими скульптурами. За словами Миколи Солонера, його скульптури – наче байки, що містять багато гумору, але підтекст мають доволі серйозний. Ідея робіт складна і філософська, тому над цими творами потрібно міркувати.
На противагу глибокій філософії скульптур, композиції «Радість життя» Миколи Солонера випромінюють радість і допомагають побачити її в собі. У цій серії немає серйозних розмірковувань, тут про легкість і щастя. У центрі композицій жінка, вона сповнена любові. Головна ідея – показати, що життя – це свято. Автор своїми роботами підказує, що ми часто шукаємо щастя десь ззовні, а воно тут, зовсім поруч – всередині нас. Дивлячись, як на світлі переливаються, виблискують барви колажів пана Миколи, інтуїтивно посміхаєшся, саме такого ефекту і прагнув досягнути автор.
Микола Солонер зізнається – щасливий, що українці зможуть ближче познайомитись з його мистецтвом. Він має надію, що колекція скульптур і картин надихне нове покоління на створення творів мистецтва на славу Україні, а кожен відвідувач знайде тут щось цікаве для себе.
Національний заповідник «Замки Тернопілля» та Микола Солонер щиро запрошують усіх на відкриття виставки, яке відбудеться наприкінці серпня у Вишнівецькому палаці.
Тетяна ДУМСЬКА, з
авідувачка сектору промоції та комунікації Національного заповідника «Замки Тернопілля».