На Тернопільщині працевлаштували 220 демобілізованих учасників АТО

На Тернопільщині працевлаштували 220 демобілізованих учасників АТО

Cемінар на тему: «Надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО» відбувся в Будинку праці у Тернополі. Під час семінару мова йшла про державну підтримку та заходи з адаптації у мирному житті колишніх воїнів. Представник управління поліції охорони в Тернопільській області розповіла про працевлаштування атошників та співпрацю зі службою зайнятості щодо добору персоналу. Також підняли питання психологічних проблем людей, які побували у зоні активних військових дій та їхню адаптацію до мирного життя в родині, на ринку праці та соціумі.

На семінарі загострили увагу присутніх на різних аспектах життя учасників АТО та їхніх сімей, необхідності тісної співпраці органів влади, громадських організацій, відповідних фондів, узгодженості їхніх дій, аби допомога згаданим особам була дійсно дієвою, адресною та ефективною.

«У місцевих центрах зайнятості Тернопільщини упродовж січня-серпня 2017 року було зареєстровано 1208 безробітних демобілізованих учасників АТО. З них 37 – мали інвалідність. Найбільше колишніх воїнів звернулося до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості – 191, Теребовлянського – 98 та Гусятинського районних центрів зайнятості – 93 особи, – поінформувала заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. – Цьогоріч уже працевлаштовано 220 демобілізованих військових, із них четверо отримали одноразову допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності, 11 – мають роботу за умови компенсації роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 38 – повернулися на військову службу за контрактом; 64 – були забезпечені тимчасовими місцями праці».

Професійне навчання проходили 69 колишніх воїнів, із них семеро колишніх воїнів навчались на тракториста-машиніста с/г виробництва, 5 – на електрогазозварника, 5 – робітника фермерського господарства, двоє – на кухаря, один – на електромеханіка з ліфтів тощо. Після завершення навчання 53 атошників уже працевлаштовано.

Станом на 1 вересня для 390 недавніх воїнів АТО здійснюється пошук роботи, з них 9 – продовжують професійне навчання.

Труднощі щодо їхнього працевлаштування пов’язані з недостатньою кількістю вакансій з належною оплатою праці, частина з атовців, насамперед, потребує медичної та психологічної реабілітації. Лише третина демобілізованих готова приступити до праці, кожен четвертий – через місяць і кожен третій – через півроку.

«Фахівці центрів зайнятості ставляться з увагою до кожного колишнього воїна; при доборі підходящих місць праці враховують соціальні, емоційні, психологічні аспекти шукачів роботи з числа демобілізованих учасників АТО. Проте, реалізації права на працю колишніх захисників мають сприяти усі, від кого це залежить», – підсумувала зустріч із соціальними партнерами заступник директора ОЦЗ Олександра Островська.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *