Підняли F-16 та спостерігали: ворожа ракета залетіла на 39 секунд на територію Польщі і… повернулась в Україну

Підняли F-16 та спостерігали: ворожа ракета залетіла на 39 секунд на територію Польщі і… повернулась в Україну

Росіяни 24 березня вчергове здійснили масовану атаку на Україну. Одна з ворожих ракет залетіла на 39 секунд на територію Польщі. Проте польська система протиповітряної оборони не збила її, і російська ракета перетнула кордон з Україною та полетіла завдавати шкоди на нашій території.

Керівник аналітичного центру “Вежа” Валерій Клочок розповів 24 Каналу, що російська ракета не вперше залітає в повітряний простір Польщі. Проте реакція польської влади залишається такою самою, як під час попередніх випадків.

Просто спостерігали

Валерій Клочок припустив, що траєкторія російської ракети була запрограмована, щоб обійти системи протиповітряної оборони, які є в Україні, і зайти із заходу. Тому польська сторона, імовірно, була використана для того, щоб здійснити терористичні атаки проти України.

«Цю історію можна розцінювати як апробацію, якщо згадати попередні випадки, коли російські ракети залітали на територію Польщі. Хоча, що ще росіянам пробувати, якщо з Польщею все зрозуміло. росія вже переконалась, що поляки жодним чином на це не відреагують», – зазначив керівник аналітичного центру “Вежа”.

Польща, як і НАТО, ймовірно керуються тим, що не потрібно вдаватися до ескалації з росією. Тому в кремлі чітко зрозуміли, що Альянс не буде відповідати в такому форматі, і вони можуть використовувати територію Польщі для атаки по Україні.

«Сьогодні росія використовує територію Польщі для атаки по Україні, і ми маємо доносити цей тезис всьому світу. Поляки мають нести відповідальність за те, що вони дотичні до того, що українців фактично обстрілюють», – наголосив Клочок.

У зв’язку з цим виникає питання, зазначив він, якщо Польща – наш партнер, то чому не попередила цю атаку проти України, а просто спостерігала, як ракета летить на нашу територію.

Зверніть увагу! Росія не вперше запускає свої ракети в повітряний простір Польщі. 15 листопада 2022 року під час ракетної атаки росії по Україні на території Польщі (в селі Пшеводув) відбувся вибух, внаслідок якого загинули двоє людей. А 29 грудня 2023 року російська ракета також залітала у повітряний простір Польщі, а потім вилетіла назад – на територію України.


Не досягли домовленостей

Раніше Україна проводила переговори із союзниками про використання спільної системи протиповітряної оборони з країнами-партнерами. Однак домовленостей так і не було досягнуто.

Водночас Україна могла б укласти угоду з Польщею чи з Румунією, наприклад, про те, що якби російська ракета підлітала до їхнього кордону на відстані 50 кілометрів, вони мали б її збити. Також мали б зробити відповідне попередження для росіян про те, що розцінюють наближення таких цілей до кордону країн-членів НАТО як пряму загрозу і будуть зобов’язані збивати ці ракети на території іншої країни.

“Західні країни запроваджують санкції проти росії, а зробити елементарну річ – збити ракету, яка летить вбивати українців, не можуть”, – підкреслив Валерій Клочок.

Більше про російську ракету, що залетіла на територію Польщі

Росіяни 24 березня вчинили чергову масовану атаку на територію України. Російська ракета о 4:23 перетнула кордон з Польщею і 39 хвилин перебувала на її території, після чого повернулася в Україну.

 Як зазначив речник Оперативного командування Яцек Горишевський, за весь час перебування ракети в просторі Польщі відбувалось радіолокаційне спостереження за нею. Польській стороні була відома її траєкторія, напрямок. За словами речника, “ми очікували, що вона піде з нашого простору, і це сталося”.

Крім того, Горишевський зазначив, що “не було жодного рішення, не було дозволу збити” російську ракету, адже було відомо, що вона не летіла вглиб території Польщі. Водночас у польському МЗС відреагували на цей інцидент, передусім закликавши Росію “припинити повітряні терористичні атаки на жителів і територію України”.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *