Сучасні технології зробили звичайним явищем пристрої, які ще зовсім недавно здавалися справжньою фантастикою. І поява таких пристроїв, як роботи-пилососи та роботи-газонокосарки – чудовий тому приклад. Сьогодні подібні автоматизовані пристрої здатні взяти на себе частину рутинних обов’язків, звільнивши від них своїх власників.
Важливо і те, що подібна техніка поступово стає все більш доступною. І якщо ще зовсім недавно купити робота-газонокосарку мали змогу лише заможні люди, то сьогодні дозволити собі таку техніку можуть, якщо не всі бажаючі, то, принаймні, дуже багато людей. А виробники газонокосарок тим часом створюють все більш досконалі і все більш доступні моделі.
Перші автоматичні газонокосарки почали з’являтися ще кілька десятиліть тому. Спочатку це були, по суті, просто звичайні моделі, які доповнювали спеціальними обмежувачами, змушували їх їздити тільки в певному секторі. Найпростіший варіант – модель, яка кріпилася до стовпчика в середині ділянки і рухалася по спіралі, до центру або від центру (звісно, викошувати траву така модель могла тільки на круглій площі). З’являлися і інші, часом досить дотепні, але все одно дуже примітивні рішення, які, звісно, ніяк не могли стати масовими.
Поява цифрової техніки підстьобнуло практично всі сфери людської діяльності. Не стали винятком і газонокосарки. Сучасні роботи, навіть найпростіші, оснащуються безліччю найрізноманітніших датчиків, які дозволяють їм обробляти досить складні ділянки та уникати перешкод, які трапляються на шляху. Що вже казати про найбільш просунутi рішення, що оснащуються мікропроцесорами, обчислювальна потужність яких вище, ніж у найпотужніших комп’ютерів середини минулого століття, коли про роботів-газонокосарках ще тільки мріяли.
Не забувають розробники і про функції, які покликані підвищити безпеку пристрою. Всі сучасні моделі автоматично вимикають ножі, якщо їх підняти або перевернути – важлива опція для ділянок, на які грають діти. При цьому «розумна» електроніка подбає не тільки про оточуючих, а й про сам пристрій. Так, наявність датчика дощу дозволить автоматично зупинити роботу при початку опадів – газонокосарці дощ не страшний, але ось косіння мокрої трави означає додаткове навантаження на двигун, що може привести до його швидкого зносу.