Ромашка лікарська – для здоров’я і краси (рецепти)

Ромашка лікарська – для здоров’я і краси (рецепти)

Ромашка аптечна, рум’янок, ромашка лікарська, маткова трава, моргун – все це назва однієї і тієї ж рослини з білими квітками невеликого розміру і жовтою серцевиною

Ромашка – одна з найбільш поширених у народній медицині рослин, яка з давніх часів використовувалася для лікування великої кількості захворювань. Ще наші предки знали, що цілющі властивості ромашки лікарської допомагають від запальних процесів. Адже за своїм хімічним складом, складним і різноманітним, з ромашкою не може зрівнятися жодна інша рослина. У складі ромашки присутні каприлова кислота, кадинен, кетоспирт, фарнезен, хамазулен, холін, монотерпени, кумарини та багато іншого.

Ромашку лікарську застосовують як потогінний, протизапальний, проносний, жовчогінний, заспокійливий засіб. Її приймають всередину як відвар, і зовнішньо – для ванн і примочок, нею вмиваються, щоб зняти шкірні висипання і заморожують відвар, щоб використовувати для тонізації шкіри.

Настій лікарської ромашки лікарі призначають за маткових кровотеч, запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, хвороби нирок і судом.

У стоматології відвари ромашки застосовують для полоскань і примочок за стоматитів, наривів, виразок. Для лікування ангіни роблять інгаляції з відвару ромашки, а також для полоскання горла. Ромашкові ванни добре допомагають від артриту, золотухи і ревматизму.

Завдяки вмісту в ромашці вітаміну C чай із цієї квітки зміцнює імунітет і полегшує перебіг застудних захворювань: позбавляє від болю в горлі, нежитю, знижує температуру. З метою профілактики ГРЗ і ГРВІ ромашковий чай у холодний період року рекомендують пити як мінімум п’ять разів на тиждень. 

У ромашці містяться флавоноїди та азулен, які мають антибактеріальну дію. Тому ромашковий чай добрий як профілактичний і лікувальний засіб від циститу і захворювань сечостатевої системи загалом, пієлонефриту. Він лікує від мігрені, знижує холестерин і цукор у крові, зміцнює серцевий м’яз.


Протипоказанням до вживання ромашкового чаю є алергія на нього та індивідуальна непереносимість. Цей напій не рекомендують поєднувати із заспокійливими і сечогінними засобами. Також варто звернути увагу, що у людей, які пройшли процедуру відбілювання зубів або зняття зубних відкладень, вживання ромашки у перші п’ять днів може призвести до потемніння емалі.

 Існує кілька рецептів приготування ромашки лікарської для прийому всередину. Головна відмінність полягає у тому, з якою метою застосовується ромашка.

 Для лікування виразки шлунково-кишкового тракту ромашку слід готувати так:

Півтори столової ложки сухих квітів лікарської ромашки залити однією склянкою окропу. Дати настоятися протягом пів години і випити весь настій за 20 хвилин до їди. Після прийому відвару лягти на правий бік на 3 хвилини, потім на живіт на 3 хвилини, потім на лівий бік теж на 3 хвилини. Курс лікування не менше місяця, приймати відвар 3 рази на день перед кожним прийомом їжі.

Від розладів кишечнику– спазмів, метеоризму або проносу ромашку слід готувати так:

Залити водою (пів літра) шість столових ложок квітів ромашки і варити на водяній бані 20 хвилин. Дати охолонути, процідити і додати 1-2 ложки меду. Приймати після їди по пів склянки.

Як приготувати ромашку для зовнішнього застосування.

Як правило, зовнішньо відвари ромашки застосовують для лікування захворювань порожнини рота, горла або захворювань шкіри. Щоб приготувати відвар ромашки для зовнішнього застосування, необхідно:

Дві-три столові ложки квіток ромашки лікарської залити склянкою крутого окропу. Дати настоятися не менш ніж годину. Ретельно процідити відвар. Використовувати у вигляді компресів або полоскань.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *