Садимо полуницю!

Садимо полуницю!
Найбільш правильною вважається посадка суничних та полуничних кущів у кінці серпня або на початку вересня – це період, коли садові шкідники вже не проявляють активності, а значить, молоді саджанці від них не постраждають. В цей час ще стоїть тепла погода, яка благотворно впливає на адаптивний процес. Крім того, за 1-2 місяці до приходу грудня або настання холодів рослини встигнуть прижитися на новій грядці.

Обираємо чорнозем і супіщаний грунт

Перед тим, як посадити садову суницю восени, обов’язково підготуйте грядку. Зробити це потрібно приблизно за місяць до того, як будете садити полуницю. Культура не відрізняється примхливістю, але, як і більшість рослин, віддає перевагу родючому ґрунту. Не варто формувати полуничну грядку на ділянці з болотистим або глинистим ґрунтом – зібраний з неї урожай вас навряд чи порадує. Оптимальним варіантом стане супіщана земля або чорнозем.

Під підготовкою ґрунту розуміють насичення землі поживними речовинами, поліпшення аерації. Культура добре себе почуває на тому місці, де раніше росли бобові, зелень або капуста.

На кожен квадратний метр грядки слід внести близько 8 кг перегною. Не можна вносити ті добрива, до складу яких входить азот – правильна посадка полуниці восени обходиться без цього компонента, оскільки рослинам необхідний спокій під час зимових холодів.

Якісні саджанці – запорука гарного врожаю

Посадка полуниці або суниці восени буде успішною, якщо всі маніпуляції ви зробите так, як потрібно, і підберете якісний посадковий матеріал. Звертайте увагу на розвиненість кореневої системи саджанців, на кількість листочків – на кожному кущі повинно бути не менше 5-6 штук. Висаджувати полуницю варто тільки в добре зволожений грунт, зайві листочки з саджанців видаляють.

Можна висадити вуса. Для цього способу підійдуть полуничні кущі з власної грядки, яким виповнилося 2 роки. Коли плодоношення закінчиться, прикопайте в стаканчик з землею 1 або 2 вусика від кожного куща. Як тільки вони досить укоріняться, відростаючий вус можна відщипнути і посадити по осені отриманий саджанець, який до того часу розвине нормальну кореневу систему.

Обираємо агроволокно!

Посадка полуниці восени на агроволокно застосовується з метою підвищення врожайності і зменшення трудовитрат. Укривний матеріал надійно захищає грядки від бур’янів, перешкоджає зайвому випаровуванню вологи, захищає від переохолодження, безперешкодно пропускаючи при цьому повітря і воду для поливу.

Використовуючи цей метод, намагайтеся формувати полуничну грядку таким чином, щоб стандартна смуга агроволокна її повністю накривала. Важливо якісно розпушити землю, адже вам не доведеться її чіпати найближчі кілька років. Не забудьте також і про добрива.

Підготуйте шпильки – шматки дроту довжиною близько 70 см, якими ви будете кріпити укривний матеріал. Агроволокно розстеляють на грядці, надійно закріплюють по периметру. Якщо ділянка вийшла широкою, можна настелити «стежки» з дошок, щоб був доступ до кожного кущика.

Тепер намічаємо крейдою місця, де будуть посаджені саджанці, робимо хрестоподібні надрізи, відгинаємо матеріал і формуємо лунку. Висаджувати полуницю слід звичайним способом, не надто глибоко заглиблювати кущики.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *