Саджаємо розсаду капусти: 7 порад для гарного врожаю

Саджаємо розсаду капусти: 7 порад для гарного врожаю

На ринках вже активно продають розсаду капусти. А дбайливі господарі, мабуть, виростили її на своїх підвіконнях чи теплицях. Однак для гарного врожаю мало здорової і міцної розсади – її потрібно правильно і вчасно висадити у відкритий ґрунт.

  1. Правильно оберіть сорт
    Залежно від терміну достигання, капуста може бути ранньою (60-90 днів від появи сходів), середньою (100-120 днів) і пізньою (більше 150 днів). Якщо ваша мета – вживати овоч у свіжому вигляді і готувати з нього супи, другі страви або салати, то вибирайте ранні сорти. Вони швидко зростають і мають більш ніжний смак. Але, якщо ви розраховуєте використовувати капусту для засолювання, маринування, чи зберігання, то тут не обійтися без сортів пізнього терміну достигання.
  2. Капуста не любить кислі ґрунти
    Щоб капуста тішила врожаєм, потрібно подбати про вибір відповідного місця для грядки, де ви будете висаджувати розсаду. Капуста полюбляє ґрунт з нейтральним рівнем кислотності. Якщо ґрунт на вашій ділянці кислий, необхідно зайнятися його вапнуванням. Капусту на кислих ґрунтах або за умов підвищеної температури і вологості часто вражає найстрашніше капустяне захворювання – кіла. Ефективних способів боротьби з кілою не існує, тож єдина можливість уберегти рослину від захворювання – профілактичні заходи. За тиждень до висадки розсади капусти у відкритий ґрунт обробіть землю бордоською сумішшю (розчиніть 10 ст. л. на 10 л води) або Фітоспорином (1 ст. л. препарату на 10 л води), а потім додайте золу. Фунгіцид захистить посадки від грибкових захворювань, а зола знизить рівень кислотності і збагатить ґрунт необхідними капусті мікроелементами.
  3. Капуста любить сонце і воду
    Капусті потрібна сонячна ділянка з глибоким рівнем залягання ґрунтових вод. Під час вибору місця також зверніть увагу на попередників, що зростали тут минулого сезону. Найкраще висаджувати капусту після пасльонових, бобових, огірків, моркви, цибулі або часнику. На колишнє місце повертати капусту можна не раніше, ніж через 3-4 роки. Якщо ж овоч був вражений кілою, то цей термін збільшується до 7 років – саме стільки живуть спори кіли у ґрунті.
  4. Садіть капусту, коли квітне черемха
    Висаджувати ранню капусту можна після того, як вночі встановиться стабільна температура повітря, не нижча за 8-10° С. Середньо- і пізньостиглі сорти висаджують приблизно через 2-3 тижні після ранніх. До моменту висадки у відкритий ґрунт на розсаді повинно бути не менше 4-5 справжніх листочків. За народними прикметами, капусту садять, коли квітне черемха. За спостереженнями людей, цей період збігається з останніми нічними заморозками. Після завершення цвітіння черемхи морозів вже не має бути. Народні прикмети радять висаджувати ранню капусту тоді, коли відцвіли нарциси, а більш пізню – після цвітіння каштанів.
  5. Розсаду варто загартувати
    За два тижні до посадки розсади у відкритий ґрунт займіться загартовуванням сіянців. У перші 3-4 дні виносьте рослини (або відкривайте вікна у приміщенні, де знаходиться розсада) на кілька годин. Щодня збільшуйте час їх перебування у вуличних умовах. За 2-3 дні до пересадки залиште ємності з сіянцями на вулиці на весь день. Підготована таким чином розсада легше перенесе стрес, пов’язаний зі зміною місця вирощування.
  6. Садимо, коли немає сонця
    Висаджуйте розсаду капусти у відкритий ґрунт у прохолодний похмурий день. Ідеальний варіант – перед дощем, тоді сіянці швидше приживуться на новому місці. За кілька годин до пересадки ємності з розсадою добре полийте водою, щоб коріння менше травмувалося. Відстань між рядами капусти залежить від терміну достигання культури. Ранні сорти садіть на відстані 30 см один від одного – і у рядах, і у міжряддях, середньостиглі – 45 см. Для пізніх сортів – 50-60 см.
  7. У ямку сиплемо попіл
    На дно лунки налийте води, насипте сірникову коробку деревної золи і подрібнену яєчну шкаралупу (захист від капустянки), перемішайте усе з ґрунтом і занурте у лунку розсаду. Якщо на ділянці важкий щільний ґрунт, додайте у кожну лунку пісок або низинний торф, які розпушать ґрунт. Засипте посадкову ямку землею і ретельно ущільніть.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *