Щоб часник не хворів: прості правила озимої посадки цього овоча

Щоб часник не хворів: прості правила озимої посадки цього овоча

Щоб часник вродив, дуже важливо вчасно висадити якісне насіння. Завчасу в грядку вносять перегній, а перед садінням посипають ще й попелом.

Посадковий часник має бути добре просушений. Сирий для озимини непридатний – вологе коріння швидко проросте. Перед садінням головки часнику розбирають на зубчики. Ті, що з пліснявою або жовтими плямами – це бактеріальна плямистість – для садіння непридатні.

Обережно видаляють старі материнські денця, вони гальмують проростання. Перед висаджуванням часник замочують на 2-3 години у слабкому теплому розчині марганцевого калію. Для ефективного знезараження підійде подвійний мікс солі та купоросу: на 3 хвилини занурюють зубчики в розчин кухонної солі – 1 ст. л. на 2 л води, ще 3 хвилини вимочують в розчині мідного купоросу такої ж концентрації. Також радять інший спосіб: спершу на 20 хвилин замочити зубчики у теплій воді, далі на 20 хвилин у розчині марганцівки.

Часник досить чутливий до ґрунту. Він повинен бути нейтральним. Пожовкле листя говорять про те, що грунт кислий або в ньому не вистачає азоту. Щоб знизити кислотність, грунт потрібно вапнувати перед посадкою або вносити золу з розрахунку: склянка на 10 літрів води.

Досвідчені городники радять: часник на одному місці потрібно вирощувати не більше двох років. Інакше не уникнути зараження ґрунту стебловою нематодою. Садити часник на ділянці краще після огірків, ранньої й середньоспілої капусти, кабачків, гороху, патисонів, тютюну, ранніх помідорів. До небажаних попередників належать всі види цибулі, картопля, пізня капуста й помідори.

Висаджують часник в ямки завглибшки 5-7 сантиметрів. Глибина садіння залежить від типу ґрунту та розмірів зубців. Від верхівки до поверхні грунту має бути 3-4 см. Неглибоко посаджені часничини взимку вимерзнуть, а якщо запхати їх глибоко у грунт – насінню буде важко прорости. Між ямками відстань – 15 сантиметрів, між рядками – 30.

На зиму часникові грядки зверху присипають прілим листям, бадиллям картоплі або соломою. Культура стійка до холоду, та у безсніжні зими, коли температура опускається нижче 25 градусів, часник може померзнути. Накриття знімають ранньою весною, коли розмерзнеться грунт.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *