Щоб колосилися ниви…

Щоб колосилися ниви…


У фермерському господарстві «Вікторія-92» впевнені: будуть з добрим урожаєм. Бо подбали про озимину, вчасно зорали і засіяли навесні. Втілюють тут у життя і багато благодійних, соціальних проектів. Адже люблять землю і з турботою ставляться до людей.


Аграрії завжди залежні від погодних умов. Не тішила і цьогорічна мінлива весняна погода, яка затягнулася прохолодою аж до першої декади травня. Та попри всі природні примхи, хлібороби ФГ «Вікторія-92» на Козівщині із добрим оптимізмом зустріли весняну пору. Озимина на площі 1360 га, з яких 800 га пшениці та 560 га озимого ріпаку, вийшли із зими в доброму стані. Перепади температури не пошкодили посівам і вони нормально розвиваються, отримавши вчасно весняне підживлення мінеральними добривами. Розкішно заврунені пишною зеленню поля радують і покладають надії на щедрий урожай.


Як каже керівник фермерського господарства Олександр Пеляк, щоб колосилися ниви, від весни все починається. Коли що посієш, те й пожнеш. Що треба зробити в квітні-травні, у червні не зробиш, бо земля не чекає. Тож використовуючи потужний парк новітньої техніки і сучасні світові технології, та забезпеченість всім необхідним для свого посівного лану, агропідприємство в оптимальні агротехнічні строки провело весняну посівну компанію ярих зернових сільськогосподарських культур: ячменю – 450 га, кукурудзи – 1350 га, сої -120 га, з внесенням під посів поживних речовин.


Аграрії використовували кожну погожу днину, розуміючи, що весняний день годує рік. Усе робилося продумано і швидко, аби максимально використати вологу. Грунтообробні та посівні агрегати і техніка працювали без затримок. Відтак, ярина добре зійшла, гарно вкриваючи густим килимом ниви. Надалі ведеться чергове підживлення рослин і захист від бур’янів та шкідників.
Щодо самої організації посівної та на інших ділянках виробництва в період карантинних обмежень на коронавірус, у господарстві не легковажать. І вживають всіх необхідних заходів безпеки при роботі в умовах епідемії, бо на першому місці завжди здоров’я людей. Всі працівники, що задіяні у виробничому процесі, забезпечені відповідними побутовими умовами, індивідуальним харчуванням, спецодягом, захисними масками, дезінфікуючими засобами і предметами особистої гігієни.


Для Олександра Пеляка – це вже 18-а хліборобська весна з того часу, як після закінчення Тернопільської академії народного господарства у 2003 році, вперше в юному віці прийшов до вікторівецького господарства. Тоді без жалю залишив бурхливе місто і повернувся до рідного села, аби свою долю поєднати із землеробською справою. Та ще й залучив до спільної праці і свого близького товариша – одногрупника Олега Дмитришена.
Працюючи 18 років поруч із батьком Петром Івановичем Пеляком – засновником фермерського господарства «Вікторія-92», за цей період перейняв від нього безмежну любов до землі, багатющий хліборобський досвід і практичні знання та управлінські навики господарювання. І впевнено продовжує хліборобську династію Пеляків.
Коли Петро Іванович через стан здоров’я минулоріч припинив свою активну господарську діяльність, то з початку 2021 року Олександр, як досвідчений фахівець, повністю перейняв на себе керівництво високотехнологічним агропідприємством. Із професійним трудовим колективом, однодумцями – першим заступником голови фермерського господарства Федором Ярославовичем Головацьким і заступником по рослинництву Олегом Дмитришеним, успішно завершили цьогорічну весняну посівну кампанію, аби досягти високих врожаїв хліборобської ниви.
Крім виробничих процесів у полі, здійснюються інші заплановані роботи по господарських і соціальних проектах. На господарському дворі у Плотичі проводяться підготовчі роботи для будівництва потужного зерносушильного комплексу італійського виробництва. Розпочато оздоблення зовнішнього фасаду Плотичанського сільського храму Стрітення Господнього та замінено покриття над фігурою Божої Матері у цьому ж селі.
У селах Будилові й Таурові завершуються будівельні роботи зі спорудження сільських спортивних комплексів із стадіонами для міні-футболу зі штучним покриттям, дитячими майданчиками та силовими тренажерами. Спортивні новобудови планують відкрити до 1 липня цього року.
Для дітвори села Козівка закуплено споруди ігрових атракціонів, які невдовзі будуть встановлені. Проводяться інші благочинні та меценатські акції. Молодий керівник натхненний цікавими ідеями, щоби агропідприємство працювало ефективно.
Іван ДУФЕНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *