Скільки вартуватиме земля в Україні після відкриття ринку

Скільки вартуватиме земля в Україні після відкриття ринку

Вартість землі після відкриття ринку складе не менше тисячі доларів за гектар, заявив голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко на одному з українських телеканалів. Він закликає українців не поспішати продавати землю. На його думку, власникам землі буде вигідніше здавати її в оренду.

«Не менше однієї тисячі доларів коштуватиме гектар української землі, а ринкова вартість зростатиме щороку й дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни – це 50% валютної виручки сьогодні і 20% – ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови того, що капіталізація української землі зростатиме, і громадяни України, які не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід – він сьогодні зростає на 10-15%. Земля буде найкраще від усякого депозиту», – зазначив Лещенко.

Ринок землі відкриється в липні 2021 року. Він буде консервативним – землі державної і комунальної власності не стануть об’єктом купівлі-продажу. Фактично, буде відкрито ринок земельних паїв – ідеться про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю. «Ми даємо можливість громадянам України легально дарувати, продати земельну ділянку, пай. Але при цьому діє чітке обмеження: оборот землі та концентрація в одних руках може бути не більше 100 гектарів. Ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам і не пускаємо іноземців на ринок землі», – наголосив голова Держгеокадастру.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *