«Слухати різні думки, але робити власні висновки»: тернополянка Катерина Лотоцька про стажування у Європарламенті

«Слухати різні думки, але робити власні висновки»: тернополянка Катерина Лотоцька про стажування у Європарламенті

 Тернополянка розповіла про свій досвід стажування у європейських інституціях, спілкування з політиками та дипломатами і враження від Брюсселю.

Катерина Лотоцька – координаторка SMM напряму в українській громадській організації “СД Платформа”, волонтерка та громадська активістка. Від початку січня 2023 року дівчина проходить стажування у секретаріаті Групи Соціалістів та Демократів у Європейському Парламенті. До цього Катерина два місяці проходила стажування у хорватського депутата з цієї ж політичної групи – Предрага Фреда Матича.

«Я подала свою заявку через офіційний веб-сайт політичної групи та пройшла відбір, так і розпочався мій досвід у ЄП», — розповідає Катерина про те, як вона почала стажування.

Графік її роботи приблизно з 8:30 до 18:00, але, за словами Каті, все залежить від об’єму роботи. У секретаріаті дівчина працює у департаменті «Політичі планування та інформаційні кампанії». Під час роботи з депутатом дівчина допомагала у трьох комітетах, учасником яких є депутат.

У департаменті Катерина бере участь у аналізі результатів голосів, пише політичні репорти, займається пошуком інформації, створює прес —релізи. Також Катя займається візуальною частиною — працює над створенням дизайну шаблонів для результатів голосів, знімає відео. Під час роботи у депутата дівчина писала нотатки з зустрічей, політичні репорти, а також готувала розклад на наступний день.

«На початку справді було доволі страшно і стресово, тому що я не зовсім розуміла, що від мене хочуть і як правильно виконати завдання. Звісно, що я хотіла зробити це якомога краще. Але все набувається з досвідом, як кажуть, очі бояться, а руки роблять. Тому день за днем ставало легше, звичайно, потрібно було докладати багато зусиль, так як необхідно було вивчити дуже багато інформації, яка потрібна для роботи. Але в процесі ти починаєш розуміти саму структуру роботи Європейського парламенту, на чому там все базується, і працювати стає легше», — ділиться роздумами Катя.

Катерина говорить, що кожного дня доводиться спілкуватися з  політиками та активістами. «Зараз мені вже не складно, тому що про себе вже дає знати практика. Кожного дня кілька хвилин поговорити з будь-якою людиною, навіть на коридорі чи на якісь зустрічі — це абсолютно «окей». Дуже важливою є комунікація, адже чим більше ти спілкуєшся — тим більше в тебе потім знайомств, зв’язків і підтримки. Буває також і складно, тому що потрібно думати, що ти говориш,  і мислити як дипломат — стратегічно. Тут не підходить такий варіант, що ти просто говориш про будь-що. За час стажування, я зрозуміла, що немає нічого не можливого, якщо ти стукаєш — то тобі відчиняють. Завжди потрібно не боятися, і пробувати щось нове. Але водночас знати міру. Найчастіше дуже важливо вимикати свої емоції і працювати тільки розумом, це важливо в дипломатії», — розповідає дівчина.

Катя говорить, що враження про Європу в неї склалося хороше, про людей — також.

«Дуже важливо вміти відрізняти саме «бульбашку» європейських інституцій, від справжнього живого життя в Брюсселі. Що стосуються перебування серед людей, членів європейських інституцій, то враження виключно приємні. Люди комунікабельні, ти можеш без проблем з будь-ким заговорити і познайомитись. За день у тебе може з’явитися більше 20-ти нових знайомих і це абсолютно нормально», — розповідає дівчина.

Брюссель дуже інтернаціональне місто. Тут можна зустріти людей з абсолютно різних країн. А ось якщо опинитися в інших містах поблизу , то можна зустріти корінних бельгійців.

Катя розповідає, що до неї як до українки ставляться добре. Коли чують про її країну, то завжди запитують про війну, про те, чи перебувала вона під час повномасштабного вторгнення в Україні.

«Так я під час війни до січня весь час була вдома, то мені є чим поділитися і що розповісти. Я вважаю, що дуже важливо якомога більше говорити про події, які відбувались і відбуваються в Україні. Далеко не всі іноземці стежать за новинами. Вони часом дуже дивуються з базової інформації про Бучу чи Маріуполь», — говорить дівчина.

Катерина розповідає, що стажування — це дуже хороший досвід. «Так, це нелегко, адже щодня доводиться зіштовхуватися з великою кількістю думок і суджень, з якими ти можеш погоджуватися і не зовсім. Дипломатія і демократія — це про те, щоб слухати різні думки, але робити власні висновки», — підсумувала тернополянка.

Катерина Магула

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *